To najstarsze polskie wydarzenie poświęconego wyłącznie serialom. Odbywa się pod nazwą SerialCon.

Perspektywa fanowska łączy się tu z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czeka wiele interesujących prelekcji, dyskusji panelowych, warsztatów i wykładów przygotowanych przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. O pracy nad serialami opowiedzą twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy, jak i ci sterujący serialowym światem zza niej – scenarzyści, reżyserzy i producenci.

SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji. W tym roku dyskutować będziemy między innymi o roli kobiet – za kamerą i przed nią, o międzynarodowej popularności seriali lokalnych, czyli nieanglojęzycznych; motywie choroby psychicznej w serialach, serialach true crime, serialach skandynawskich, koreańskich i rosyjskich oraz serialowych dystopiach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się producentki i scenarzystki, takie jak Sarah Dollard, Lisa Gifford, Rochelle Dancel i Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Nie zabrakło też gwiazd internetu, jak Zwierz popkulturalny, Jakbyniepaczeć czy Mysza Movie.