Image
wywiad z wampirem

Moda na krwiożercze istoty na ekranie może nie przeżywa już takiego renesansu jak w czasach premiery „Zmierzchu”, ale jednak wciąż pozostaje (w przeciwieństwie do nich) żywa. I trudno się dziwić – wampiry to bohaterowie wręcz stworzeni dla kina, ze swoją niezwykłą urodą, nadprzyrodzoną mocą i nieprzeniknioną naturą. Wkrótce znów będziemy mogli przyjrzeć się jednej z najsłynniejszych opowieści o stylowych krwiopijcach, bo zapowiedziano serial na podstawie „Wywiadu z wampirem” Anne Rice.

Akcja tej znanej powieści rozgrywa się w San Francisco. W pokoju hotelowym pewien dziennikarz podejmuje niecodziennego gościa. Przypadkowo napotkany w barze mężczyzna obiecał podzielić się niesamowitą hitorią swojego życia. Dziennikarz nawet nie wie, że właśnie trafiła mu się szansa na wywiad życia, wywiad z wampirem.

Projekt będzie liczył osiem odcinków. Shworunnerem i scenarzystą serialu został Rolin Jones, który pracował już m.in. przy „Zakazanym imperium”. Główny producent to Mark Johnson, mający na koncie takie hity w odcinkach jak „Breaking Bad” czy „Zadzwoń do Saula”. Jako producenci wykonawczy wesprą go autorka wampirycznego bestsellera oraz jej syn Christopher. Stacja AMC, dla której ma powstać nowy „Wywiad z wampirem”, zakupiła zresztą od Anne Rice prawa do ekranizacji kolejnych tomów serii – „Kronik wampirów” i „Dziejów czarownic z rodu Mayfair”.

Ekranizacja z 1994 roku w reżyserii Neila Jordana do dziś robi wrażenie. Spora w tym zasługa doborowej obsady aktorskiej – w filmie niezwykły duet stworzyli Tom Cruise i Brad Pitt, godnie partnerowali im także ledwie dwunastoletnia Kirsten Dunst i Antonio Banderas. Na razie nie wiemy, kto zagra w nowej, zapowiadanej produkcji.

Serialowy „Wywiad z wampirem” premierowo w 2022 roku na antenie stacji AMC oraz platformie streamingowej AMC+.

Monika Żelazko