Image
władca pierścieni

„Władca Pierścieni”, zaadaptowany na potrzeby kina przez Petera Jacksona, to jeden z najbardziej kasowych i najczęściej nagrodzonych tytułów w historii kina. O tym, że powstaje jego serialowa wersja, wiemy już od dawna. Nowe szczegóły systematycznie spływają, a teraz okazało się, kiedy będzie toczyć się akcja produkcji Amazona.

Serial rozegra się podczas Drugiej Ery Śródziemia, czyli tysiące lat przed wydarzeniami, które znamy z tolkienowskiej trylogii i „Hobbita”. Na wtedy przypadał okres mrocznych rządów Saurona, wtedy też wykuto sławne Pierścienie Władzy. Projekt zakłada obecność doskonale znanych postaci, ale pojawią się też zupełnie nowe.

Przypomnijmy, że twórcami serialu są dwaj panowie: Patrick McKay i John D. Payne. Amazon zakontraktował na reżyserię dwóch odcinków także J. A. Bayonę, autora „Sierocińca” czy „Siedem minut po północy”. Ujawniono też pokaźną listę aktorów zaangażowanych w produkcję – wśród nich między innymi: Will Poulter („Back Mirror”), Robert Aramayo („Harley and the Davidson”), Morffyd Clark („Saint Maud”), Joseph Mawle („Obywatel Jones”), Peter Mullan („Ozark”).

Zdjęcia, podobnie jak w przypadku filmów w reżyserii Jacksona, powstają w Nowej Zelandii. Serial obecnie pomyślany jest na dwa sezony, ale znając niegasnącą popularność tolkienowskiego uniwersum, na tym Amazon nie poprzestanie.

Monika Żelazko