„Wielkie kłamstewka” wracają w czerwcu
Image
fot. kadr z filmu

Opowieść o silnych kobietach na skraju załamania nerwowego – „Wielkie kłamstewka” doczekała się drugiego sezonu. W produkcji ponownie zobaczymy Nicole Kidman, Shailene Woodley oraz Reese Witherspoon. Do obsady dołączy Meryl Streep.

Nicole Kidman, wraz ze swoim mężem Keithem Urban gościli w programie „New Year’s Eve Live with Anderson Cooper and Andy Cohen” emitowanym na CNN 31 grudnia. Aktorka, zapytana przez Cohena o nadchodzący drugi sezon serialu „Wielkie kłamstewka”, uraczyła fanów wyczekiwaną wieścią. Oświadczyła, że serial pojawi się najprawdopodobniej w czerwcu tego roku.

„Wielkie kłamstewka” – historia trzech kobiet w tarapatach zaplątanych w sprawę morderstwa – były prawdziwym hitem HBO. Ten kameralny serial miał być jednak limitowaną serią. Jego fabuła opiera się na powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. Pierwszy sezon serialu był poniekąd ekranizacją całej powieści. Kidman, w rozmowie z Cohenem i Cooperem, jako główny powód powstania drugiego sezonu podała niezwykły entuzjazm publiczności.

I rzeczywiście, sukces serialu był spory. Zgrabnie opowiedziana historia przypominała nieco słodko-gorzkie historie Mike Millsa, w których rozczarowania, zakochania, nadzieje i traumy swobodnie się przeplatają. Jednocześnie, „Wielkie kłamstewka” wraz z trzema mocnymi postaciami kobiecymi idealnie wpisały się w trend uzupełniania herstorii. Serial bujał emocjami, kadry chłodnego Big Sur zalewanego zburzonym oceanem były onieśmielająco piękne, a soudtrack zagościł na dłużej na niejednej playliście.

Drugi sezon, poza znaną już obsadą, będzie wzbogacony o rolę Meryl Streep, która wcieli się w postać teściowej serialowej Celeste (Nicole Kidman). Matka zmarłego męża Celeste – Perry’ego –  przybędzie do Monterey, by poznać prawdę na temat śmierci swojego syna. Śmierć Perry’ego będzie zresztą stale powracać, ponieważ to wydarzenie położyło cień na życiu bohaterek serialu. Nie tylko wywołuje dramatyczne wspomnienia, ale przebudzi również traumy uciszone w przeszłości. Producentem wykonawczym serialu będzie Reese Witherspoon.

Julia Smoleń