Image
fot. kadr z filmu

Brytyjski aktor Idris Elba jest jedną z najbardziej wszechstronnych postaci świata filmu. Aktorstwo, muzyka, taniec, kickboxing, pobijanie rekordu prędkości… Czym jeszcze zaskoczy nas gwiazdor?

Pod koniec marca na platformie Netflix pojawi się współtworzony przez Idrisa Elbę serial komediowy „Turn Up Charlie”. Arnold Schwarzenegger („Gliniarz w przedszkolu”), Hulk Hogan („Pan Niania”), Vin Diesel („Pacyfikator”) – wielu twardzieli wychodziło już poza ramy swojego wizerunku by otoczyć opieką mniejsze i większe dzieciaki. Do tego grona dołączy niebawem właśnie Elba, którego bohater – niespełniony DJ – zatrudni się jako opiekun pewnej rezolutnej dziewczynki. „Turn Up Charlie” intryguje jednak nie tylko ze względu na nietypową rolę, w której gwiazdor serialu „The Wire” będzie musiał się sprawdzić, lecz także dlatego, że stanowi sprytne połączenie dwóch największych pasji aktora: filmu i muzyki.

Idris Elba, znany m.in. z występów w „Grze o wszystko”, „Thorze”, „Mrocznej wieży” oraz serialu „Luther”, jest także odnoszącym sukcesy DJ-em. Jako DJ Big Driis, wystąpił na szeregu prestiżowych festiwali muzycznych, a w tym roku będzie go można spotkać na legendarnej Coachelli. Ponadto Elba supportował koncerty Madonny, tworzył ścieżki dźwiękowe do filmów (np. „Dnia Bastylii” z 2016 roku) oraz wystąpił w teledysku do piosenki „Dance Off” Macklemore’a i Ryana Lewisa. Jak donoszą plotkarskie portale, występy aktora za konsoletą spodobały się tak bardzo, że został poproszony o zagranie na Royal Wedding – weselu Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Aktorstwo i muzyka to jednak nie jedyne zajęcia Idrisa Elby. Obwołany „Najseksowniejszym mężczyzną 2018 roku”, zawsze zwracał uwagę atrakcyjną, wysportowaną sylwetką, którą zawdzięcza m.in. kickboxingow. Elba trenuje go od około 20 lat, ale dopiero w ubiegłym roku zdecydował się zintensyfikować wysiłki by wziąć udział w pierwszym, prawdziwym kickboxingowym pojedynku. O jego 12-miesięcznych zmaganiach, a także wygranej walce z profesjonalnym zawodnikiem Lionelem Gravesem, opowiada zrealizowany dla Discovery Channel dokument „Idris Elba: Fighter”. Współpraca z kanałem zaowocowała jeszcze jednym filmem: „Idris Elba: No Limits”, w którym aktor odwiedza słynne wyścigi samochodowe, a także pobija rekord prędkości jadąc po walijskiej plaży luksusowym Bentleyem. A skoro już o luksusie mowa, to warto dodać, że Elba jest uważany za jednego z najlepiej ubranych Brytyjczyków i wspólnie z firmą Superdry stworzył serię odzieży sygnowanej swoim nazwiskiem.

Idrisa Elby ewidentnie nie da się zatrzymać. Muzyczno-tanecznym krokiem z powodzeniem odnajduje się w kolejnych zaskakujących dziedzinach, równocześnie nie tracąc z oczu swojego głównego zajęcia: aktorstwa. Już wkrótce na ekrany kin wejdzie „Hobbs & Shaw”, spin-off serii „Szybcy i wściekli”, w którym Elba wciela się w zmodyfikowanego genetycznie złoczyńcę. Na swoją premierę czeka także filmowa wersja kultowego musicalu „Koty”, gdzie aktor wystąpi u boku Iana McKellena, Jennifer Hudson, Jamesa Cordena oraz Taylor Swift i zademonstruje swoje wokalne umiejętności. Zaintrygowanych odsyłamy na portal Youtube, gdzie z łatwością znaleźć można liczne piosenki śpiewane (i grane) przez Idrisa Elbę. Miłego słuchania!

Kaja Łuczyńska