Image
fot. kadr z filmu

Kolejna odsłona antyutopii z mizoginistycznym reżimem w centrum zapowiada się obiecująco. Trzeci sezon „Opowieści podręcznej” swoją premierę będzie mieć prawdopodobnie w tym roku.

Serial produkcji Hulu był więcej niż zaskoczeniem. Pierwszy sezon „Opowieści podręcznej” wpisał się w okres stopniowej radykalizacji i konserwatywacji społeczeństwa. Chociaż powieść pisana przez Margaret Atwood była stworzona w czasach prezydentury Ronalda Reagan w latach 90 to historia amerykańskiej autorki okazuje się być niezwykle uniwersalna również w XXI wieku. Niestety, pesymistyczna wizja przyszłości nie przeraża bez powodu…


Na fali popularności serialu, powstał drugi sezon, a teraz czas na kolejną odsłonę mrocznej opowieści. W trzecim sezonie ponownie zobaczymy aktorów z poprzednich odcinków – Elizabeth Moss, Josepha Fiennesa oraz Yvonne Strahovski.

W finale drugiego sezony, protagonistka – June (Elizabeth Moss) postanowiła zostać w Gileadzie oraz spróbować zniszczyć system wybudowany przez mężczyzn. Można się więc domyśleć, iż nowy sezon zapowiada rewolucję i spore zmiany dla zniszczonej Ameryki. Prawdopodobnie, Gilead czeka płomienna, ognista zemsta.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak przewiduje się ją na kwiecień/maj tego roku.

Julia Smoleń