Image
Tilted Productions, Lionsgate Television

Wielkimi krokami zbliża się premiera siódmego, a zarazem ostatniego, sezonu jednego z najgłośniejszych serialowych hitów ostatnich lat, czyli komediodramatu „Orange Is the New Black”, nagrodzonego aż czterema statuetkami Emmy i sześciokrotnie nominowanego do Złotych Globów. Producenci postanowili osłodzić nam pożegnanie z bohaterkami serii, wystawiając na internetowych aukcjach (e-Bay) aż 950 przedmiotów – mundurów więziennych, rekwizytów i akcesoriów – związanych z pomarańczową rzeczywistością Litchfield.

Fani i fanki serialu zawalczą między innymi o więzienny uniform głównej bohaterki – Piper Chapman, który dumnie nosiła odtwórczyni tej roli, Taylor Schilling, charakterystyczne okulary Alex Vause, a także transparent z napisem „Lasagna in the Oven”, za pomocą którego Lorna Morello obwieszczała światu, a przede wszystkim Vincentowi, że jest w ciąży. Ponadto, nowej właścicielki poszukają krótka jeansowa sukienka Dolce & Gabbana, która należała do ostatniej z wymienionych więźniarek, oraz inne zwyczajne kostiumy bohaterek z flashbacków ich życia na wolności.

Licytować można także drobiazgi, które reprezentują większość serialowych postaci. W wirtualnym sklepie znajdziemy na przykład nakładkę na ołówek strażnika Humphrey'a, zestaw więziennej bielizny marki Whispers, śrubokręt Big Boo, figurkę w kształcie psa rasy Corgi, którą uwielbiał Sam Healy, tajny telefon Piper czy pluszowego misia Pennsatucky. Dla tych, którym nie poszczęści się w licytacjach pojedynczych pamiątek, nie zabraknie nagród pocieszenia, takich jak tace na lunch prosto ze stołówki w Litchfield, więzienne karty tożsamości czy prysznicowe koszyczki na kosmetyki.

Pierwsze gadżety będzie można wylicytować już 26 lipca, a ostatnie aukcje zostaną zamknięte 20 września.

Trzymamy kciuki za wasze łowy!

Alicja Muller

źródło: hollywoodreporter.com

Picture author
Tilted Productions, Lionsgate Television