Image
Uma Thurman

Muza Quentina Tarantino gwiazdą nowego serialu Apple’a - „Suspicion” będzie amerykańską wersją „Podwójnej gry”, izraelskiej produkcji. Co wydarzy się w tym thrillerze w odcinkach?

Uma Thurman wcieli się w bizneswoman, której syn zostaje porwany prosto z hotelu w Nowym Jorku. Nagranie z uprowadzenia dwudziestojednolatka szybko staje się viralem w sieci, a cień podejrzenia pada na czterech Brytyjczyków. W obsadzie znaleźli się także: Kunal Nayyar, Noah Emmerich, Georgina Campbell, Elyes Gabel, Elizabeth Henstridge i Angel Coulby. Zaś showrunnerem projektu jest Rob Williams, zajmujący się dotąd głównie tematyką LGBT („Tęczowych świąt!”, 2009; „Współlokatorzy”, 2016).

 To nie pierwszy dla Umy Thurman występ w serialu. Wcześniej zagrała już w „Incydencie” (2015), „Oszustach” (2016) i netflixowym „Chambers” (2019). Dla wielu fanów kina na zawsze pozostanie ikoniczną Mią Wallace z kultowego „Pulp Fiction” (1994) czy niezłomną Czarną Mambą z dwuczęściowego hitu „Kill Bill” (2003, 2004). Jeśli chodzi o ostatnie kinowe role Thurman, warto wspomnieć o „Domie, który zbudował Jack” (2018), kontrowersyjnym dziele Larsa von Triera, który podzielił tak jury, jak i publiczność festiwalu w Cannes.

Monika Żelazko

źródło: Deadline