Image
Spike Jonze

Spike Jonze, reżyser filmów „Her” oraz „Być jak John Malkovich”, w przeszłości był opiekunem strony wizualnej zespołu Beastie Boys. Stworzył również teledysk do ich utworu „Sabotage”. Teraz zrobił o grupie film dokumentalny.

Film ma się opierać na książce „Beastie Boys Book”, która jest zapisem wspomnień członków zespołu. Dla Spike’a Jonze’a to bardzo ważny projekt: Wiele zawdzięczam Beastie Boys. Pewnego razu wyciągnęli mnie z płonącego statku, innym razem pomogli w ściąganiu na egzaminie klasyfikującym na Florida State University. To przywilej, że po latach mogę pomóc im opowiedzieć swoją historię.

Premiera, która z pewnością zostanie przesunięta, miała odbyć się 2 kwietnia,. Jednak, już 24 kwietnia dokument będzie można zobaczyć na Apple TV+. Premierę poprzedził album fotografii „Beastie Boys Book”, który zawiera 200 zdjęć autorstwa Jonze’a.

Beastie Boys to grupa, która powstała w latach 80. w Nowym Jorku. Początkowo grali hardcore punk, a następnie grupa przemieniła się w zespół hip-hopowy. Wydali łącznie 8 albumów, ostatni w 2011 roku. Było to „Hot Sauce Committe Part Two”.

Julia Smoleń