Image
fot. kadr z filmu

TVN Discovery Talents – prezentacja platformy. „Oddajemy czytelne i jasne medium w ręce scenarzystów”

Drugi dzień SerialConu należał do produkcji oraz działalności stacji TVN. We wtorkowe popołudnie o ruszającej 1 lipca platformie TVN Discovery Talents, opowiadała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz odpowiedzialna za rozwój projektu oraz budowę zespołu, scenarzystka Monika Trzósło oraz redaktor serwisu Adrian Luzar.

Platforma TVN Discovery Talents jest skierowana do osób, które mają pomysł na serial: zaczątek fabuły, albo wstępny projekt postaci głównego bohatera. Twórcy platformy szukają  scenarzystów, którzy mają już napisany pierwszy odcinek, albo chociaż naszkicowany zarys serialu. Ze swoim pomysłem mogą zgłosić się do TVN Discovery Talents, które umożliwi im wejście na drogę do realizacji ich idei.

Liczą się nie zdolności literackie, ale ciekawy pomysł

Jak mówili twórcy platformy, ideą, która jej przyświeca jest połączenie zasobów, którymi dysponuje TVN z fantastycznymi pomysłami. Najistotniejszą kwestią nie są zdolności literackie początkujących scenarzystów, a klarowne i jasne przedstawienie oryginalnego i ciekawego pomysłu.
- Nasz projekt oddaje bardzo czytelne i jasne medium w ręce scenarzystów. Szukamy zarówno osób pracujących w tym zawodzie jak i osób całkowicie początkujących, jednym słowem przyszłych debiutantów. Cały proces rozbija się na kilka etapów naszej współpracy z zainteresowanym – mówiła scenarzystka Monika Trzósło.

„Nie chcemy chować scenariuszy w przepastnych szufladach”

Podczas prezentacji, przedstawiciele TVN Discovery Talents zaznaczali, jak istotny jest kolektyw. Opowiadali o odchodzeniu od praktyki pisania autorskich seriali na rzecz pracy grupowej, angażującej większe ilości kreatywnych osób.

- Myślimy, że to co jest wyjątkowe, to indywidualne masterclassy, oferowane osobom, z którymi nawiążemy kontakt. Nasza platforma oferuje też kontakt ze środowiskiem branżowym. Cieszy nas rozwój seriali w Polsce i my sami także idziemy do przodu, tworząc coraz ambitniejsze produkcje. Nie chcemy chować scenariuszy w przepastnych szufladach. Nie pracujemy w kosmos, a bierzemy pod uwagę to co nas faktycznie zaintryguje i to, co uważamy za fascynujące dla naszej widowni – opowiadała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz z TVN Discovery Talents.

Jakub Hospod

Picture author
fot. Edyta Dufaj