Image
Pro Industry

Spotkaj się z ekspertami i sprawdź, jak możesz rozwijać swój projekt. Mastercard OFF CAMERA zaprasza do aplikowania na konsultacje scenariuszowe ze specjalistami z Torino Film Lab. Wydarzenie jest częścią OFF CAMERA Pro Industry, które odbędzie się w Krakowie w dniach 4 – 6 maja 2022.

Czekamy na projekty, których autorzy mają na swoim koncie nie więcej niż dwa zrealizowane scenariusze, a prawa do zgłoszonych projektów zostały już zakupione przez producentów – wyjaśnia Joanna Szymańska z OFF CAMERA Pro Industry. Szczegóły naboru znajdują się na stronie https://offcamera.pl/pro-industry oraz w załączonym regulaminie. Na projekty czekamy do 25 marca. Podczas specjalnych warsztatów z uczestnikami spotkają się Nadja Dumouchel i Leonardo Staglianò. Udział w konsultacjach jest bezpłatny.

Nadja Dumouchel to konsultantka scenariuszowa i wykładowczyni międzynarodowych programów developmentowych. Współpracuje m.in. z Semain de la Critique (Next Step), Filmakademie Ludwigsburg czy kanałem ARTE. Jest współzałożycielką La Scénaristerie, paryskiego programu dla autorów scenariuszy opartych o autorskie pomysły. Leonardo Staglianò jest pisarzem, scenarzystą i konsultantem. Jego scenariopisarski debiut YURI ESPOSITO wygrał pierwszą nagrodę weneckiego Biennale Collage i zadebiutował podczas 70 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest wykładowcą i koordynatorem programów scenariuszowych w Scuola Holden w Turynie.

Off Camera PRO INDUSTRY to branżowe spotkania na najlepszym, europejskim poziomie. Przez trzy dni (4-6 maja 2022) w Krakowie gościć będą polscy i zagraniczny eksperci, twórcy i producenci. W cyklu spotkań koprodukcyjnych, wykładów i warsztatów poruszane będą najważniejsze dla branży filmowej kwestie. W tym roku silnym punktem programu będzie skupienie się na rynku adaptacji literackich i case study najnowszych polskich filmów.

Off Camera PRO INDUSTRY jest częścią PROJEKTU FILMOWA MALOPOLSKA, który otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-20.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: industry@offcamera.pl