Image
fot. kadr z filmu

Katy Perry, Annie Lennox, Ellie Goulding, Ariana Grande i inni. Utwory gwiazd estrady zabrzmią już w lipcu na ekranach polskich kin, a część z nich wykona Elle Fanning. Towarzyszyć jej w tym będzie nasza rodzima aktorka – Agnieszka Grochowska. It smells like teen spirit?

„Moja gwiazda: Teen Spirit” zapowiada się na kolejną wariację na temat american dream, ale tym razem śnionego w przestrzeni fenomenu naszych czasów, jakim są liczne telewizyjne talent show. Fanning wciela się w Violet Waleńską, która marzy o karierze w wielkim świecie szołbizu. Na drodze do sukcesu staje jej nadopiekuńcza matka (Agnieszka Grochowska). Marla życzyłaby sobie, aby jej córka wybrała „bezpieczną” drogę życiową i poszła na studia jak większość jej rówieśniczek. Niezłomna Violet nie poddaje się jednak i gdy w jej miasteczku odbywa się przegląd do słynnego programu łowiącego talenty, wbrew woli matki decyduje się wziąć w nim udział. Wkrótce trafia w sam środek upragnionego przez siebie raju, który miejscami okazuje się też piekłem wybrukowany.

Debiut reżyserski Maxa Minghelli wejdzie na ekrany polskich kin już w lipcu. Brytyjczyk dotychczas dał się poznać jako interesujący aktor. Na swoim koncie ma występy w takich hitach jak „The Social Network” (2010) czy „Idy marcowe” (2011), u boku Rachel Weisz w „Agorze” (2009), a ostatnio w głośnym serialu „Opowieść podręcznej” (2017-). Minghella jest również autorem scenariusza do „Teen Spirit”.

Elle Fanning, podobnie jak jej nowe filmowe wcielenie, przez świat szołbiznesu idzie jak burza. Okrzyknięta najlepiej ubraną gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu w Cannes dwudziestojednolatka zdążyła już zagrać m.in. u Davida Finchera, Nicolasa Windinga Refna i Sofii Coppoli. Z kolei Agnieszka Grochowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek, której raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Poza tym energetyzującym duetem w debiucie Minghelli zobaczymy także Zlatko Burica, znanego z wczesnych dzieł wspomnianego Refna – a zatem narkotykowej trylogii „Pusher” (1996-2005) i „Bleedera” (1999). W obsadzie znalazły się też Rebecca Hall i Millie Brady. Film kręcono w Londynie oraz Montrealu.

„Moja gwiazda: Teen Spirit” w polskich kinach już od 5 lipca.

Monika Żelazko