Image
Archiwum Mastercard OFF CAMERA

Wzbudzająca kontrowersje, bezkompromisowa, jedna z ciekawszych polskich twórczyń – Małgorzata Szumowska – już niedługo zawojuje festiwale filmowe na całym świecie. Jej nowy film, „The Other Lamb” pojawi się na prestiżowych i znaczących imprezach filmowych.

„The Other Lamb” – pierwszy anglojęzyczny film Szumowskiej – opowiada historię Selah (Raffey Cassidy). Młoda bohaterka jest wychowywana w tajemniczym kulcie, którego przywódcą jest Shepherd (Michiel Huisman). Z racji determinacji i oddania się, dziewczyna zostaje dopuszczona do uczestnictwa w pewnym świętym rytuale. Jednak, podczas tegoż, bohaterka zaczyna mieć wizje, które okażą się katalizatorem do zwątpienia w dotychczasowe „prawdy”.

Film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Podczas tego wydarzenia odbędzie się europejska premiera filmu Szumowskiej. Z kolei światowa premiera będzie mieć miejsce podczas festiwalu w Toronto. Film Szumowskiej znalazł się również w programie brytyjskiego BFI London Film Festival. Kto wie, może ten tour okaże się prostą drogą do Oscarów.

W najnowszym filmie Szumowskiej zobaczymy Daario Naharisa („Gra o tron”), Cala Morisona („Orphan Black”) oraz Raffey Cassidy, której kariera rozpędziła się po „Zabiciu świętego jelenia” Yorgosa Lanthimosa. Operatorem filmu jest, standardowo, Michał Englert.

Choć pierwszy niepolskojęzyczny film Szumowskiej, „Sponsoring” (2011), okazał się przeciętnie udanym projektem, to reżyserka szybko odbiła się takimi dziełami jak nagrodzona w Berlinie „Twarz” (2017) oraz bardzo docenione w Polsce „Body/Ciało” (2015) .

Z niecierpliwością czekamy na polską premierę filmu oraz trzymamy kciuki za sukcesy na festiwalach!

Julia Smoleń

Picture author
Archiwum Mastercard OFF CAMERA