Image
ms

Po sieci krąży już trailer nowego tytułu od reżysera „Erin Brockovich”. Gwiazdą „Niech gadają” będzie trzykrotna zdobywczyni Oscara, Meryl Streep. Czy ta rola przyniesie jej kolejną, dziewiętnastą już nominację do statuetki złotego rycerza?

Obchodząca w tym roku swoje 71. urodziny legenda kina wcieli się w znaną pisarkę, która wyrusza w rejs wraz z grupą przyjaciółek oraz bratankiem. Wycieczka ma pomóc kobiecie w pokonaniu blokady twórczej. Poza znacznie odbiegającym wiekiem od swych towarzyszek młodzieńcem, spokój wakacji zakłócać będzie również agentka sławnej autorki, usiłująca za wszelką cenę poznać szczegóły jej nowej książki.

Wygląda na to, że współpraca między Streep a Soderberghiem układa się wspaniale. „Niech gadają” to bowiem kolejna wspólna produkcja tego duetu artystycznego i to na przestrzeni zaledwie dwóch lat. W ubiegłym roku na platformie Netflix pojawiła się wszak „Pralnia”, gdzie Meryl Streep zagrała oszukaną przez ubezpieczycieli Ellen. U jej boku w filmie wystąpili Gary Oldman, Antonio Banderas, Jeffrey Wright czy David Schwimmer, znany także jako Ross z serialu „Przyjaciele”.

Natomiast w obsadzie „Let Them All Talk” zobaczymy również Lucasa Hedgesa, Candice Bergen, Gemmę Chan, Saskię Larsen i Diannę Wiest. Autorką scenariusza jest zaś Deborah Eisenberg, amerykańska aktorka i powieściopisarka, a także profesor na Uniwersytecie Columbia. Możemy zatem spodziewać się sporej dawki intelektualnej rozrywki.

HBO Max premierę filmu zapowiedziało na 10tego grudnia jeszcze w tym roku.

Monika Żelazko