Image
fot. kadr z filmu

Fani „Władcy Pierścieni” mają ostatnio emocjonujący czas. Amazon potwierdził, że rusza produkcja serialu opowiadającego o świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena.

Zanim jeszcze potwierdzono, że serial powstanie, jego tematyka już stała się przedmiotem spekulacji. Wielbiciele historii z Śródziemia zastanawiali się, w jakim czasie będzie się rozgrywała serialowa opowieść. Najwięcej zwolenników miała teoria, że seria opowie o młodości Aragorna (w trylogii Petera Jacksona wcielił się w niego Viggo Mortensen), inni twierdzili, że głównym bohaterem będzie jego poprzednik, Eärnur, ostatni król Gondoru. Producenci serii rozwiali na Twitterze wiele wątpliwości, publikując mapę Śródziemia z widoczną na niej wyspą Númenor. Tolkienowska opowieść jest podzielona na epoki; Aragorn i jego poprzednik żyli w Trzeciej Erze, Númenor zaś powstała w Drugiej. To sugeruje, że serial będzie się toczył na wiele tysięcy lat przed czasem znanym z trylogii Jacksona.

Wszyscy zawiedzeni brakiem Aragorna niech nie tracą nadziei. Serial Amazona został zaplanowany jako wieloodcinkowiec podzielony na co najmniej kilka sezonów. Być może rozpocznie się w Drugiej Erze, by przejść do opowieści o życiu bohaterów znanych szerszej publiczności z popularnych filmów opartych na tekstach Tolkiena. Opcji jest wiele, a producenci nie spieszą się, by je ujawnić. Za to podrzucają kolejne detale, prowokujące fanów do dalszych dyskusji. Na przykład: na mapie opublikowanej 6 marca pojawia się Minas Anor, później znane jako Minas Tirith (miasto-twierdza, pojawia się w „Powrocie Króla”). Ta lokalizacja i jej nazwa zaprezentowana na grafice sugerują, że część serialowych wydarzeń będzie się jednak rozgrywała w czasie bardziej zbliżonym do momentu, w którym Frodo i jego towarzysze rozpoczynają swoją wędrówkę.

Ciekawe, jak długo Amazon zamierza trwać przy obranej taktyce – nie zdradzać zbyt wiele, ale podsycać ciekawość fanów. Wiele wskazuje na to, że ta ostatnia niebawem osiągnie krytyczny poziom… Serial pozostaje tajemnicą – nie wiadomo, kto zasiądzie na fotelu producenta, kto pojawi się w obsadzie, ani kiedy rozpoczną się zdjęcia. W oczekiwaniu na dalsze informacje, wielbiciele historii Tolkiena mogą bliżej przyjrzeć się opublikowanym na Twitterze mediom. Może sami znajdą szczegół, który zdradzi coś więcej o formule planowanego serialu?

Link do twittera.

Joanna Barańska

źródło: indiewire.com