Image
Stranger Things

W 1982 roku, czyli na dwa lata przed opublikowaniem książki „Talizman” Stephena Kinga i Petera Strauba, Steven Spielberg był już tak zafascynowany tą historią, że nabył wyłączne prawa do jej sfilmowania. Teraz zabrał się do realizacji tego projektu.

Prawdopodobnie „Talizman” ukaże się jako serial i będzie wyprodukowany przez platformę Netflix we współpracy z Amblin Television i Paramount Television Studios Spielberga. Scenarzystą i showrunnerem projektu będzie Curtis Gwinn, zaś bracia Duffer będą producentami wykonawczymi. Gwinn pracował jako scenarzysta i producent wykonawczy przy „Stranger Things” braci Duffers, którzy serial wyreżyserowali i także odpowiadali za scenariusz. 4 sezon „Stranger Things” prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku na platformie Netflix.

„Talizman” opowiada o 12-letnim chłopcu imieniem Jack Sawyer, który wyrusza w niesamowitą podróż, aby uratować życie swojej umierającej matki. Poszukuje talizmanu, o którym powiedział mu dozorca wesołego miasteczka. Talizman jest potężną relikwią, która może nie tylko uleczyć jego matkę oraz chorą Dwójniczkę jego matki w równoległym świecie, ale także uratować świat. Sawyer odbywa swoją podróż w dwóch rzeczywistościach – w Ameryce oraz fantastycznym świecie, zwanym Terytoriami. Książka Stephena Kinga i Petera Strauba, od kiedy tylko trafiła do księgarń w 1984 roku, od razu stała się bestsellerem. Ponieważ umowy są w dalszym ciągu negocjowane, Netflix i zaangażowane strony produkcyjne nie udzieliły, póki co żadnego komentarza.

Kinga Majchrzak 

źródło: HollywoodReporter.com