Image
sexify

W kwietniu tego roku na Netflksie wybrzmiała „polska odpowiedź na Sex Education” – i szybko okazało się, że jest zupełnie autonomiczną historią trzech dziewczyn, które poprzez pracę nad aplikacją do optymalizowania kobiecego orgazmu próbują odmienić swoje życie (erotyczne i codzienne). Wiadomo już, że Natalia, Paulina i Monika powrócą w drugim sezonie!

Mimo początkowo sceptycznych głosów z wielu stron, serial o perypetiach trzech studentek szybko zrobił furorę i to nie tylko w Polsce. Produkcja trafiła na listę top10 Netfliksa w 83 krajach, a w 20stu z nich zdobyła nawet pierwsze miejsce. Zawdzięczamy to z pewnością wzrastającej z odcinka na odcinek przebojowości głównych bohaterek, ale też znakomitemu scenariuszowi i wymyślnej oprawie muzycznej. Za tą ostatnią odpowiedzialny jest Radzimir Dębski. Natomiast autorami tej historii są Piotr Domalewski (reżyser nagrodzonej na Festiwalu w Gdyni „Cichej nocy”) i Kalina Alabrudzińska. 

W rolach głównych ponownie zobaczymy gwiazdy pierwszego sezonu: Aleksandrę Skrabę, Sandrę Drzymalską i Marię Sobocińską. Nie zmienią się też nazwiska twórców serii – reżyserią i scenariuszem zajmie się znów duet Domalewski i Alabrudzińska. Na stanowiska producentow kreatywnych powrócą zaś Agata Gerc i Jan Kwieciński z AKSON STUDIO.

Drugi sezon "Sexify" będzie na pewno zaskakujący. Wiedząc to, nie możemy się już doczekać momentu, w którym bohaterki zabiorą widzów w kolejny etap swojej ekscytującej podróży – mówi Gerc. Pokochaliśmy bohaterki "Sexify" oraz ich przygody i w trakcie tworzenia serialu marzyło się nam, aby pokochali je również widzowie. Sezon drugi jest dowodem na to, że tak się stało i strasznie jestem z tego powodu szczęśliwy – podsumowuje z kolei Kwieciński.

Drugi sezon „Sexify”, liczący osiem odcinków, na Netflixie już w 2022 roku.

Monika Żelazko