Image
Serialcon

Seriale bardzo dynamicznie przeszły transformację i w rywalizacji z filmami stają obecnie jak równy z równym. Już sami aktorzy coraz częściej decydują się zaglądać do małego, szklanego ekranu, który staje się widzowi bliższy. SerialCon w trakcie Mastercard OFF CAMERA co roku przyciąga wierne rzesze fanów serialowych historii. W tym roku na platformie Player.pl odbyły się dyskusje między innymi wokół takich seriali jak: „Król”, „Szadź”, czy „Chyłka: Kasacja”.

W związku z epidemią, jeden z paneli dyskusyjnych poświęcony został tematowi: Seriale w kwarantannie. Goście: Magdalena Stępień (tattwa), Kaja Szafrańska (Jakbyniepaczec v 2.0.) oraz Anna Szatan (Piekielna Strona Popkultury) zastanawiali się nad tym, które z tytułów są obecnie najbardziej popularne i jakie gatunki cieszą się największą sympatią widzów w tym czasie.

Jeżeli ciekawi was jak rodzi się serial, to o procesie twórczym opowiadali twórcy i obsada serialu „Król”. W trakcie spotkania na żywo wraz z Leszkiem Bodzakiem, Arkadiuszem Jakubikiem i Szczepanem Twardochem oglądaliśmy unikalne materiały związane z serialem.

Serial „Szadź”, na podstawie książki Igora Brejdyganta łączy w sobie zarówno elementy kryminału, jak i thrillera. O tym czy obecnie te dwa gatunki jesteśmy w stanie w trakcie tworzenia serialu rozdzielić, rozmawiali: Aleksandra Popławska, Tomasz Blachnicki i Cezary Łukasiewicz.

Nie zabrakło jednak także offowych seriali. Jeden z paneli poświęcony był serialowi „Kontrola” w reżyserii Nataszy Parzymies, który odbił się szerokim echem na całym świecie. Oprócz pokazu odcinków, widzowie mieli okazję obejrzeć QA z twórcami.

W trakcie SerialConu pamiętamy także o starszych produkcjach. W trakcie panelu: Seriale, które się brzydko zestarzały, Krzysztof Majewski (KinoTalk), Maciej Stasierski (Watching Closely) oraz Magdalena Stępień (tattwa) próbowali rozstrzygnąć co sprawia, że serial ma szansę stać się ponadczasowym. Zaś o przepisie na stworzenie najchętniej oglądanego polskiego serialu opowiedzieli Szymon Bobrowski i Łukasz Palkowski – twórcy serialu „Chyłka: Kasacja”.

Kinga Majchrzak