Image
sc

Tegoroczny SerialCon odbędzie się w dniach 12-21 września, w ramach 13. Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Na fanów seriali czeka mnóstwo atrakcji – pokazy i premiery, dyskusje o serialowych trendach i zjawiskach oraz warsztaty i konkursy – a wszystko to w bezpiecznej formule online. Podczas serialowych dyskusji, na które zapraszamy codziennie o godzinie 17:00, podejmiemy między innymi temat serialowych memów. Porozmawiamy o ewolucji postaci serialowego antybohatera, o serialach, które brzydko się zestarzały i o tym, jak oglądaliśmy seriale podczas kwarantanny. Nie zabraknie rozmów o kobietach w branży serialowej i o tym, jak zmieniają się serialowe wzorce męskości. Wśród panelistów będą zarówno twórcy seriali – aktorzy i producenci – jak i ich odbiorcy – blogerzy i krytycy filmowi.

Wieczorami, o godzinie 20:00, zapraszamy na spotkania LIVE realizowane w studiu RMF FM w Warszawie, podczas których w towarzystwie twórców i gwiazdorskiej obsady obejrzymy odcinki seriali i porozmawiamy o najgorętszych tytułach tej jesieni. Naszymi gośćmi będą między innymi Szczepan Twardoch i Arkadiusz Jakubik, którzy opowiedzą o serialu „Król” na motywach książki Szczepana Twardocha, a także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego „Usta usta” porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu „Szadź” opowiedzą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz, a kulisy realizacji komediowej produkcji „Królestwo kobiet” zdradzi Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: „Zostań w domu” i „Co robimy w zamknięciu".

Na fanów seriali czekają też warsztaty. Dana Łukasińska i Łukasz M. Maciejewski poprowadzą warsztaty scenariuszowe osnute wokół adaptacji literackiego pierwowzoru: „Król: Od książki do serialu”, a blogerki Riennahera, Zwierz Popkulturalny i Mysza Movie nauczą „Jak pisać i mówić o serialach”.

Jak co roku, na SerialConie nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Partnerami tegorocznego wydarzenia są Canal +, TVN i Player.pl.

Zapraszamy do śledzenia festiwalowej zakładki na Player.pl i mediów społecznościowych SerialCon.

Wszystkie wydarzenia w ramach SerialConu dostępne są bezpłatnie.