Image
Ryan Gosling

Duet Joe i Anthony Russo („Avengers: Endgame”) powracają w dużej produkcji dla Netflixa. Będzie to thriller „The Gray Man”, w którym w głównych rolach zobaczymy Ryana Goslinga oraz Chrisa Evansa.

Film jest oparty na powieści Marka Greaneya z 2009 roku, która opowiada o Courcie Gentrym, byłym agencie CIA, znanym jako Gray Man. Książka Greaneya doczekała się całej serii i już się mówi o możliwej filmowej sadze na miarę Jamesa Bonda. Adaptacja braci Russo przedstawia Gentry’ego (Ryan Gosling), który próbuje uratować swojego przełożonego sir Donalda Fitzroya i jego rodzinę w Normandi. Za Gentrym podąża Lloyd Hansen (Chris Evans) - członek ogromnej angielskiej korporacji. W grę wchodzi miliard dolarów, powiązanych z interesami naftowymi w Nigerii, której prezydent pragnie śmierci Gentry’ego za zabójstwo jego brata. Za scenariusz jest odpowiedzialny Joe Russo, natomiast poprawek dokonają Chrostopher Markus i Stephen McFeely, którzy współpracowali z nim przy „Avengersach” i „Kapitanie Ameryka”.

Chris Evans współpracował już z braćmi Russo, kiedy czterokrotnie wcielił się w tytułowego „Kapitana Amerykę”, natomiast sami bracia mają już za sobą pierwszy projekt dla platformy Netflix - film „Extraction” z Chrisem Hemsworthem, który był jednym z najczęściej oglądanych filmów oryginalnych Netflixa. Film doczeka się sequela, do którego scenariusz napisze Joe Russo. Bracia są także w fazie postprodukcyjnej filmu „Cherry” Toma Hollanda.

Anthony Russo w wywiadzie dla Deadline powiedział, że „Dla tych, którzy byli fanami filmu „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” - wkraczamy na to właśnie terytorium, ale w bardziej realnym świecie. To właśnie oznacza dla nas ten film”. Natomiast mówiąc o skali filmu Joe Russo powiedział, że „Zamiarem jest, aby był to film konkurencyjny, a współpraca z Goslingiem i Evansem są marzeń. Chodzi o to, aby stworzyć franczyzę i zbudować cały wszechświat z Ryanem [Goslingiem, przyp. red.] w centrum. Wszyscy zaangażowaliśmy się w pierwszy film i musi wyjść on wspaniały, abyśmy mogli stworzyć kolejny”.

Start realizacji filmu jest planowany na styczeń 2021.

Kinga Majchrzak

Źródło: HollywoodReporter.com, Deadline.com