Image
Rocky

„Ludzie nie zapamiętają ciebie, tylko opinię o tobie.” Filmy o Rockym od ponad 40 lat opinią przejmować się nie muszą. Stały się klasykiem gatunku i pokazują, że „nieważne, jak mocno się uderza, ale jak dużo jest się w stanie znieść i nadal iść do przodu”.

Virgil Films wyznaczył datę premiery filmu dokumentalnego „40 Years of Rocky: The Birth of a Classic” na 9 czerwca. Dokument będzie zakulisową opowieścią o dobrze znanym widzom filmie „Rocky” z 1976 roku, w którym w tytułową postać boksera-amatora, wcielił się Sylvester Stallone, a który był także twórcą scenariusza.

Narratorem filmu „40 Years of Rocky: The Birth of a Classic” jest Sylvester Stallone, który opowiada w nim o kręceniu filmu, który zdobył w 1977 roku trzy Oscary (w tym za najlepszy film) i od tego czasu stał się absolutną legendą. Dokument o historii „Rocky’ego” został napisany i wyreżyserowany przez Dereka Wayne Johnsona, dla którego nie będzie to pierwsze zetknięcie się z legendą „Rocky’ego” - w 2017 roku w jego reżyserii mogliśmy oglądać dokument opowiadający o reżyserze „Rocky’ego” „John G. Avildsen: King of the Underdogs” oraz nadchodzący “Stallone: Frank, That Is” o bracie Sylvestra Stallone - Franku Stallone.

„Ten dokument jest prawdziwą gratką zarówno dla fanów filmu „Rocky”, jak i dla zwykłych odbiorców” - powiedział Johnson. - „To czarujący fragment historii filmu, opowiadany przez samego Rocky'ego, czyli Sylwestra Stallone, który zapewni widzom intymne i emocjonalne doświadczenie. Jesteśmy dumni z tego filmu, a widzowie mogą spodziewać się nowych historii i nowych materiałów, których nigdy wcześniej nie widzieli.”

Kinga Majchrzak

Źródło: IndieWire.com