Image
123

Krótkometrażowa animacja „Acid Rain” autorstwa Tomasza Popakula została umieszczona na platformie Vimeo. Jest to część kampanii oscarowej. 10 grudnia dowiemy się, czy „Acid Rain” trafiło na listę tytułów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy.

Akcja jest osadzona w Europie Wschodniej. Protagonistka – Young – ucieka ze swojego rodzinnego miasteczka, by wyruszyć w podróż w poszukiwaniu sensu i celu. Na początku swojej wyprawy poznaje ekscentrycznego Skinny’ego. Od tego czasu, będę podróżować razem. Z czasem, zrodzi się między nimi uczucie.

„Acid Rain” otrzymało nagrodę Vimeo podczas tegorocznego festiwalu Sundance, Grand Prix na Animafeście w Zagrzebiu 2019 oraz wyróżnienie na Monterrey International Film Festival.

Autor animacji inspirował się kulturą i muzyką rave. W „Acid Rain” można usłyszeć muzykę Karola Suki – jednego z twórców muzyki rave w Polsce. Popakul ukończył animację i efekty specjalne na PWSFTviT w Łodzi. Jego film dyplomowy „Ziegenort” – historia 19-letniego chłopaka – w połowie człowieka, w połowie ryby – został nagrodzony na festiwalach w Krakowie i Oberhausen.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy oraz doprowadzenie animacji do Oscarów.

Animację można obejrzeć na platformie Vimeo: https://vimeo.com/373404085

Julia Smoleń