Image
david lynch

Fani Twin Peaks z pewnością wiedzą już od kilu dni, że David Lynch (Dzikość serca, Mulholland Drive) stworzy nowy projekt. Tym razem, we współpracy z Netfliksem.

Production Weekly poinformowało, iż roboczy tytuł projektu Lyncha to Wisteria. Praca nas projektem mają rozpocząć się w maju 2021 roku. Plan Wisterii ma się odbyć w Los Angeles – miejscu zamieszkania Lyncha. Amerykański reżyser w trakcie lockdownu codziennie ze swojego mieszkania pokazywał swoim fanom relację ze swojej codzienności – czasem uczył majsterkowania, czasem opowiadał o pogodzie.

Za współpracę produkcyjną odpowiadać ma Sabrina S. Sutherland. Lynch zrobił z nią takie projekty jak: Co zrobił Jack oraz Twin Peaks. Czy nowy projekt będzie serialem, czy filmem? Cóż, na więcej szczegółów będzie musieli niestety jeszcze trochę poczekać.

Z pewnością fani Davida Lyncha nie mogą się doczekać. W ostatnich latach reżyser zrealizował trzeci sezon kultowego serialu Twin Peaks oraz miał autorską wystawę, którą można było zobaczyć w CSW w Toruniu, w ramach festiwalu Camerimage.

Julia Smoleń