Image
Peaky Blinders

Chociaż „Peaky Blinders” zakończy się na szóstym sezonie, twórca serialu, Steven Knight, obiecał kontynuację w „innej formie”. W wywiadzie dla Deadline powiedział: „Covid zmienił nasze plany. Ale mogę powiedzieć, że moim planem od początku było zakończenie Peaky'ego filmem. To właśnie się wydarzy.”

Rozwinięcie historii w formie filmowej było już od dawna brane pod uwagę. Serial zaczął bardzo rezonować w społecznym odbiorze – powstały książki, linie ubrań, oficjalna ścieżka dźwiękowa, gra wideo, a do Stevena Knighta zwrócono się także w sprawie spinoffowej wersji baletowej i musicalu z West Endu. Rację należy przyznać zapowiedzi Knighta, że „Peaky Blinders jest bestią, która nigdy nie umrze.

Fabuły potencjalnego filmu można szukać w piątym sezonie, ponieważ Knight zapowiedział, że sadził tam nasiona, które mają być zebrane później, a jednym z nich był nadchodzący faszyzm. Ostatni sezon rozpoczął się krachem finansowym w 1929 roku i zagłębiał się w psychikę Thomasa Shelby’ego. Knight wyraził marzenie, że chciałby „zrehabilitować” tę postać. Jego plan polegał na początku na zakończeniu serii w siedmiu sezonach wraz z początkiem II wojny światowej, tak aby „Peaky Blinders” było opowieścią o ludziach, żyjących pomiędzy wojnami.

Producent wykonawczy Caryn Mandabach powiedział: Ten ostatni sezon naszych ukochanych „Peaky Blinders” będzie jak dotąd najlepszy. Niesamowitej zdolności Steve'a do przewidywania wydarzeń na świecie dorównuje tylko jego umiejętność uczynienia Tommy'ego Shelby'ego najbardziej niezatartym bohaterem naszych czasów.

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com