Image
Odwilż

Odwilż – w reżyserii Xawerego Żuławskiego – reżysera takich filmów jak Mowa ptaków czy Wojna polsko-ruska, będzie kryminałem z wątkiem miłosnym. Premiera na HBO Max Original 1 kwietnia 2022 roku.

Odwilż liczy sześć odcinków. 1 kwietnia na HBO Max Original pojawią się premierowo aż dwa odcinki. Dodatkowo, premiera serialu nie odbędzie się wyłącznie w Polsce. Serial Xawerego Żuławskiego będzie miał swoją premierę w 61 krajach.

Opowieść rozgrywa się w Szczecinie, na styku zimy i wiosny. Główną bohaterką jest policjantka po trzydziestce. Zajmuje się sprawą kobiety, której ciało zostało odnalezione w Odrze. Okazuje się, że kobieta, zanim wydarzyła się tragedia, urodziła dziecko. Historia odnalezionej w rzece kobiety, sprowokuje protagonistkę do rozmyślań nad własnym życiem i trudnymi doświadczeniami z przeszłości.

Scenarzystką serialu jest Marta Szymanek, autorka scenariuszy do takich produkcji jak: Prawo Agaty, Marionetka czy Wataha. Producentem wykonawczym serialu jest Andrzej Besztak, odpowiedzialny za taki hit jak Ślepnąc od świateł na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. W serialu zobaczymy, między innymi, Bogusława Lindę oraz Sebastiana Fabijańskiego.

 

Julia Smoleń