Image
Infinitum Nihil

Spokojnie, obie panie nie kończą kariery aktorskiej - wszystko rozegra się na małym ekranie. W sieci krążą pierwsze materiały z serialu, który w krzywym zwierciadle ukaże blaski i cienie ze świata Białego Domu. „The Politician” ma być dostępne na platformie Netflix jeszcze we wrześniu tego roku.

„Wybory Paytona Hobarta” (tak brzmi polski tytuł serialu) opowiedzą historię zamożnego studenta, który postanawia zrealizować pragnienie kiełkujące w nim od siódmych urodzin i zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Najpierw musi jednak przetrwać w liceum, czyli dżungli kryjącej może nawet i więcej pułapek niż parlamentarne korytarze. Walka o tytuł przewodniczącego szkolnego samorządu okaże się znakomitym przedpolem dla przyszłej rozgrywki o znacznie poważniejsze stanowisko.

Serial jest zapowiadany jako rodzaj satyry na to, co decyduje o karierze w polityce. W postać przyszłego lokatora Białego Domu wcieli się dwudziestopięcioletni Ben Platt. Jego matkę zagra właśnie Gwyneth Paltrow. To pierwsza od pięciu lat rola zdobywczyni Oscara („Zakochany Szekspir”, 1999) w produkcji wyświetlanej na małym ekranie. W serialu wystąpi też znana z „Bohemian Rhapsody” (2018) Lucy Boynton.

„The Politician” zapowiada się na kolejne arcydzieło serialowej narracji od Ryana Murphy’ego. Spod jego ręki i wyobraźni wyszło już „American Horror Story” oraz dwa sezony „American Crime Story”. Dzięki Murphy’emu poznaliśmy kulisy „Sprawy O. J. Simpsona” (2016) i mroczne koleje „Zabójstwa Versace” (2018). Teraz poza komediowym spojrzeniem na mechanizmy rządzące polityką, scenarzysta szykuje także kolejny sezon serii o sławnych kryminalnych zagadkach. Tym razem wziął na warsztat skandal z 1998 roku z udziałem Billa Cintona i Moniki Lewinsky. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy „Oskarżenie” trafi na wokandę Netflixa.

Monika Żelazko

Picture author
Infinitum Nihil