Image
123

Po kierowaniu związkami zawodowymi w „Irlandczyku” Netflixa, Al Pacino zwraca się ku nowym projektom, realizowanym przez kolejne platformy streamingowe. W ramach współpracy z Amazon Prime, aktor pojawi się w serialu „Hunters” opowiadającym o fikcyjnym nowojorskim polowaniu na nazistów.

Gigant amerykańskiego kina, Al Pacino, od kilku dni jest obecny na małych ekranach za sprawą „Irlandczyka” Martina Scorsese. Zrealizowany we współpracy z Netflixem film, pojawił się wcześniej w wybranych kinach, lecz wydaje się, że znaczną popularność zdobędzie właśnie za sprawą seansów w domowym zaciszu. Jak podpowiadają najnowsze doniesienia ze świata rozrywki, Pacino wyruszył już na podbój kolejnej platformy streamingowej – Amazon Prime. To właśnie tam, w przyszłym roku ukaże się serial „Hunters”, w którym Pacino gra jedną z głównych ról. Aktor wciela się w postać pobożnego Żyda, który zbiera wokół siebie grupę różnorodnych osób, w celu obrony Stanów Zjednoczonych przed… nazistami!

Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w roku 1977. Jak zdradza opublikowany opis fabuły, to właśnie w Wielkim Jabłku ukrywają się naziści, planujący utworzenie IV Rzeszy. Postać grana przez Pacino oraz zgromadzona przez niego drużyna – składająca się w znacznym stopniu z przedstawicieli mniejszości i osób, które doświadczyły przemocy lub dyskryminacji – zrobi wszystko by wyeliminować złoczyńców oraz powtrzymać ich przed realizacją morderczych planów.

Twórcą serialu „Hunters” (którego pierwotny tytuł „The Hunt” został zmieniony, ze względu na pokrewieństwo z pewnym kontrowersyjnym horrorem) jest David Well, a w gronie producentów znalazł się m.in. Jordan Peele. W obsadzie serii, liczącej sobie jak na razie dziesięć odcinków, pojawiają się: Logan Lerman (znany również jako Percy Jackson); Josh Radnor, pamiętny Ted z „Jak poznałem waszą matkę?”; Jerrika Hinton, dobrze znana fanom „Chirurgów” oraz widziana niedawno w „Unbreakable Kimmy Schmidt” Carol Kane.

Dostępne w Internecie spoty z serialu sugerują, że nie będzie on stronił od przemocy, a głównym celem serialowej ekipy będzie wybicie wszystkich współcześnie żyjących nazistów. Absurdalny i krwawy klimat serii przywodzi na myśl liczne produkcje z gatunku „nazispoitation”, który przeżywał swój szczyt popularności w latach 60. i 70. Pierwsze wrażenie bywa jednak mylące. Niewykluczone, że pod płaszczykiem nonsensu i niedorzeczności, w „Hunters” kryje się zupełnie inna, poważniejsza historia, którą poznamy dopiero oglądając serial.

Kaja Łuczyńska

Źródło: empireonline.com