Image
ABC

Dziś pojawiła się zapowiedź ostatniej części najnowszej trylogii „Gwiezdnych Wojen” – „The Rise of Skywalker”. Jak zwykle, stała się źródłem dla wielu snutych przez fanów teorii, próbujących odgadnąć, jak zakończy się epicka, kosmiczna saga.

Saga opowiadająca o losach Skywalkerów ma zakończyć się wraz z filmem „The Rise of Skywalker”. Mimo poczucia końca, film oznacza też kilka powrotów – zarówno postaci ze świata „Gwiezdnych Wojen”, jak i odtwarzających je aktorów. Fani najbardziej czekają na wielki powrót Billy’ego Dee Williamsa, odtwórcy roli Lando Calrissiana, przyjaciela Hana Solo. Za zaskakujące można uznać przywrócenie postaci Palpatine’a – w tej roli powróci szkocki aktor Ian McDiarmid. To Palpatine będzie głównym czarnym charakterem ostatniej części gwiezdnej sagi.

Jego groźba pobrzmiewa w trailerze: „czekałem długo, a to, że przybywacie razem, będzie przyczyną waszego upadku". Słowa są najpewniej skierowane do Rey i Kylo Rena, którzy przez większość drugiej części trylogii zmagali się z dziwną więzią generowaną przez Moc, zmuszającą ich do kontaktu. Relacja nabrała rozpędu w słynnej walce w sali tronowej i zabiciu Snoke’a – głównego czarnego charakteru poprzednich części sagi, co zostawiło tę rolę z wakatem. W wieńczącym opowieść filmie Rey i Kylo Ren będą musieli stawić czoła machlojkom Palpatine’a, który – być może – będzie chciał się ich pozbyć lub w inny sposób wykorzystać Moc, którą władają.

Twórcy filmu zwodzą widzów pół-informacjami na temat tego, że Rey może przejść na Ciemną Stronę Mocy – sygnalizuje to także fragment z poprzedniego traileru. Nie wiadomo jednak, czy istotnie tak się stanie, czy też być może jest to wizja jednego z bohaterów (tak było w przypadku Luke’a w pierwszej trylogii). „Ludzie wciąż mówią mi, że mnie znają” - mówi Rey w najnowszej zapowiedzi filmu. - „A nikt tak naprawdę mnie nie poznał”.

W „Gwiezdnych Wojnach” ponownie pojawią się m.in. Mark Hamill, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega i Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, a także Carrie Fisher – twórcy wykorzystają nagrania z aktorką nakręcone podczas powstawania poprzednich części. Do obsady dołączą Keri Russell i Matt Smith. Polską premierę „The Rise of Skywalker” zaplanowano na 19 grudnia 2019 r.

Joanna Barańska

Źródło: variety.com, youtube.com

Picture author
Lucasfilm