Octavia Spencer podbija srebrny ekran
Image
fot. kadr z filmu "Hidden Figures"

Po tym, jak oczarowała kinowych widzów, Octavia Spencer przenosi się na srebrny ekran. W serialu „Madam C.J. Walker” aktorka wcieli się w pierwszą czarnoskórą milionerkę.

 

Główna bohaterka serialu, tytułowa „Madam C.J. Walker” wszystko zawdzięczała sobie. Urodziła się w 1867 roku jako Sarah Breedlove w Luizjanie na plantacji, gdzie pracowali jej rodzice. Była pierwszą w rodzinie, która przyszła na świat jako wolny człowiek – rodzice i piątka rodzeństwa Sarah byli niewolnikami. Dziewczynka szybko stała się sierotą; zamieszkała z siostrą i jej mężem, który nie traktował Sarah dobrze. W efekcie dziewczyna pospiesznie wyszła za mąż. Od męża przejęła nowe nazwisko i stała się panią Charles Joseph Walker, stąd skrót:  Madam C. J. Walker. Jednak ciężkie życie odbiło się na wyglądzie Sarah. Szybko zaczęła łysieć. Stąd wziął się pomysł, by stworzyć kosmetyki, które pomogłyby kobietom borykającym się z podobnymi problemami.

 

Opowieść o życiu i karierze Madam Walker wręcz czekała na to, by ją zekranizować. Dostrzegła to Octavia Spencer, która w powstającym serialu zagra nie tylko główną rolę, ale także go wyprodukuje. Źródłem informacji o Sarah Breedlove ma być biografa zatytułowana „On Her Own Ground”, pióra pra-pra-prawnuczki Madam Walker, A’Lelii Bundles. Podobno serial ma obfitować w opowieści o rywalizacji, wyboistych małżeństwach głównej bohaterki i szczegółach z rodzinnego życia. Centralnym wątkiem będzie droga Sarah Breedlove do sukcesu i kariery, właściwie niemożliwej w tamtych czasach dla czarnoskórej kobiety.

 

Skąd zainteresowanie Madam Walker? Cindy Holland, wiceprezes Netflixa, nazywana „królową oferty” platformy streamingowej twierdzi, że granie jedynie kartą różnorodności już się zdezaktualizowało. Holland uznała, że aby odnieść sukces, wystarczy skoncentrować się na dobrej opowieści. Historia pierwszej czarnoskórej milionerki ma to zagwarantować.

 

Na razie nie podano dokładnej daty premiery. Wiadomo, że serial będzie składał się z ośmiu odcinków. Pierwszym z nich ma się zająć Kasi Lemmons, laureatka nagrody Independent Spirit za swój reżyserski debiut „Magia Batistów” (1997).

 

Joanna Barańska