Image
ABC

„To było trochę jak ostatni dzień szkoły” – mówi Dunst o jednej ze scen z serialu, w której gra wraz z Theodore Pellerin. Serial „On Becoming a God in Central Florida” to zachowana w charakterze kiczu opowieść o silnej kobiecie.

Serial „On Becoming a God in Central Florida” opowiada o dziewczynie z Florydy. Protagonistka próbuje poradzić sobie z problemami finansowymi swojego męża. Krystal (w tej roli Kristen Dunst) zaczyna stopniowo piąć się po szczeblach kariery, radząc sobie świetnie z przekrętami oraz trudnymi decyzjami, które zmuszona była podjąć.

Jednym z najbardziej przyciągających elementów serialu jest właśnie rola Kristen Dunst. Aktorka odgrywa postać, która na oczach widzów rozkwita, i z przeciętnej kury domowej staje się niezwykle silną kobietą.

Historia serialu obnaża mechanizmy finansowych przekrętów, ale portretuje również gorącą Florydę lat 90. Mąż głównej bohaterki, Travis, angażuje się w rozwój Founders American Merchendise, czyli organizacji, której zysk uzależniany jest od wpłat kolejnych uczestników. Już na samym początku, dowiadujemy się o śmierci męża Krystal. Kobieta, nie mając innego wyjścia sama zaczyna angażować się w biznes.

W pozostałych rolach zobaczymy Alexandra Skarsgarda, Thodore’a Pellerina oraz Mela Rodigueza. Serial wyprodukowany został przez Smokehouse Pictures, Pali Eyes Pictures oraz TirStar Television. Jego twórcami natomiast są Robert Funke i Matt Lutsky. Serial jest emitowany na platformie Showtime.

Pomimo, że serial nie miał wysokiej oglądalności zebrał bardzo dobre recenzje. Showtime zamówił już drugi sezon „On Becoming a God in Central Florida”.

Julia Smoleń

Picture author
Showtime