Image
fot. Archiwum Off Camera

Małgorzata Szumowska, nie raz odnosząca sukcesy poza granicami kraju, po zaskakująco kontrowersyjnie odebranej „Twarzy” (2018), powraca z nowym tytułem. Będzie to film anglojęzyczny.

11 lutego w Irlandii rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej, pod tytułem „The Other Lamb”. Za produkcję najnowszego filmu odpowiadają takie osoby jak David Lancaster oraz Stephanie Wilcox – wcześniej pracowali przy produkcjach „Drive” (2011) oraz „Whiplash” (2014).

Równie interesująco zapowiada się obsada najnowszego filmu Szumowskiej. W „The Other Lamb” zobaczymy Daario Naharisa („Gra o tron”) oraz Cala Morisona („Orphan Black”). Główną rolę zagra Raffey Cassidy – młodziutka aktorka, znaną chociażby z filmu Yorgosa Lanthimosa – „Zabicie świętego jelenia” (2017). Za zdjęcia odpowiedzialny jest stały współpracownik oraz przyjaciel Szumowskiej – Michał Englert.

Niepokojącą zapowiedzią może być ewentualnie fakt, że za scenariusz nie będzie odpowiadać sama reżyserka, a debiutujący scenarzysta – C.S. McMullen. Współpraca scenopisarska z francuską twórczynią – Tine Byrckel – przy „Sponsoringu” (2011) okazała się sporym rozczarowaniem.
 
Film Szumowskiej podejmie bardzo ciekawy temat. W „The Other Lamb” twórczyni opowie o mechanizmie działania sekty. Główna bohaterka, która jest jej częścią, po mistycznym doświadczeniu zdecyduje się wyłamać spod władzy i manipulacji grupy. Znając kontrowersje wokół dzieł autorki, można być wręcz przekonanym, że film nie przejdzie bez wzbudzania szerokiej dyskusji wśród polskiej widowni.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo już jednak, że agentem sprzedaży filmu jest TrustNordisk. Dyrektorka zarządzająca firmą powiedziała – Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością pracy z Małgorzatą Szumowską przy tej wyjątkowej psychologicznej historii, która będzie trzymać was na krawędzi krzeseł.

Julia Smoleń