Nowa władza | „Nowy papież” Paolo Sorrentino
Image
fot. kadr z filmu

Wizja Kościoła z Judem Law i Johnem Malkovichem na czele wydaje się być nieco bardziej atrakcyjna. W drugim sezonie serialu włoskiego reżysera, Paolo Sorrentino, ci dwaj aktorzy odgrywać będą główne role.

Serial „Młody papież” autorstwa Paolo Sorrentino – reżysera takich filmów jak „Wielkie piękno” (2013), czy „Młodość” (2015) – zadebiutował na HBO w styczniu 2017 roku. Kilka lat po fenomenalnym „Wielkim pięknie” nikt nie musiał Sorrentino przedstawiać. Serial okazał się sporym sukcesem oraz wzbudził głód na kontynuacje owej historii. Reżyser ponownie zajmie się włoskimi intrygami ukrytymi w Watykanie. Drugi sezon serialu – „Nowy papież” – jest w całości wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino. Scenariusz powstawał wraz z Umberto Contarello oraz Stefano Bises.

Nie wiadomo jeszcze, czy „Nowy papież” będzie klasyczną kontynuacją „Młodego papieża”. Choć nie zostało to jeszcze potwierdzone, to oficjalne zdjęcie sugeruje, że tak może być, ponieważ przedstawia ono Jude’a Law, który przypomina postać z pierwszego sezonu serialu, czyli Papieża Piusa XIII. Z kolei w lipcu 2018 została potwierdzona informacja, że John Malkovich ma wcielić się w rolę protagonisty drugiego sezonu. Finał „Młodego papieża” nie rozstrzygał losów papieża Piusa jednoznacznie, więc kto wie, może Sorrentino doprowadzi do jakiejś gorącej rywalizacji pomiędzy dwójką mężczyzn.

Choć szczegóły dotyczące fabuły wciąż nie są znane, HBO reklamuje „Nowego papieża” jako drugą część serialu Sorrentino, która będzie osadzona w świecie współczesnego papiestwa. W drugim sezonie ponownie zobaczymy Silvio Orlando, Javiera Camara, Cecile de Drance oraz Maurizia Lombardi. Pojawią się również nowe postaci, które zagrają, między innymi, Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir i Massimo Ghini.

Dla Paolo Sorrentino, „Nowy papież” będzie powrotem do telewizji po nakręceniu, mniej udanego w mojej opinii, filmu na temat premiera Włoch – Silvia Berlusconi. Miejmy nadzieję, że po niewielkiej porażce filmu „Oni” (2018), Sorrentino powróci ze wszystkimi swoimi siłami. HBO nie ogłosiło jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak orientacyjnie wskazuje się na koniec tego roku.

Julia Smoleń