Image
Fucking Bornholm Agnieszka Grochowska

Nominacja w kategorii najlepszej aktorki wędruje do Agnieszki Grochowskiej za rolę Grażyny Popiel w filmie „Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego. Agnieszka Grochowska jest aktorką wielu talentów - doskonale odnalazła się w komedii romantycznej („Tylko mnie kochaj”), ale także w takich filmach jak „W ciemności”, „80 milionów”, czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, w którym wcieliła się w Danutę Wałęsę. Agnieszka Grochowska dostała również nominację za rolę w filmie Anny Kazejak „Fucking Bornholm”.

Występ Adama Woronowicza w filmie „Teściowie” w reżyserii Jakuba Michalczuka został wyróżniony nominacją w kategorii najlepszego aktora. Postacie grane przez Adama Woronowicza zyskują drugą, często bardzo niepokojącą, naturę. Wcielił się w Jerzego Popiełuszko, zagrał w „Pakcie”, „Gwiazdach”, „Najlepszym” czy „Kamerdynerze”. W tym roku otrzymał dwie nominacje, bo także za rolę w filmie „Zupa nic” w reżyserii Kingi Dębskiej.

Magdalena Żak to nazwisko zdecydowanie warte zapamiętania. W trakcie festiwalu będziemy ją mogli obejrzeć w „Magdalenie” Filipa Gieldona, za którą to rolę otrzymała nominację dla najlepszej aktorki.