Image
Ukryte dziecko

Przyjaźnie ponad podziałami, niespodziewane, acz budujące sojusze i obalanie kulturowych stereotypów - czyż to nie brzmi jak zestaw postaw, których wszyscy dziś potrzebujemy? Z pomocą w kreowaniu nowej, bezpiecznej rzeczywistości przychodzi nasza sekcja “Nieoczekiwane przymierza”. Zobaczmy, co w niej znajdziemy.

„Ali & Ava” w reżyserii Clio Bernard był wyświetlany w prestiżowej, canneńskiej sekcji Quinzaine des Réalisateurs. Tytułowych bohaterów dzieli dosłownie wszystko - klasa społeczna, pochodzenie etniczne, kultura, wychowanie, środowisko, nawet zamieszkiwana dzielnica miasta. Ava ma dorosłe dzieci i wnuki, małżeństwo Alego jest fikcją. Ona uczy w szkole, on jest DJem. Kiedy pewnego dnia ich ścieżki się przetną, nie będzie już powrotu do dawnego życia.

wtorek, 03/05, godz. 18:00, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska
niedziela, 08/05, godz. 18:00, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

„Magnetic Beats” Vincenta Maëla Cardony przeniesie widownię w świat młodzieńczej energii, napędzanej dźwiękami Iggy’ego Popa i The Stooges. Debiut francuskiego reżysera opowiada burzliwą historię dwóch braci, którzy w latach 80. ubiegłego wieku założyli kapelę pod nazwą… Radio Warszawa.

piątek, 29/04, godz. 18:00, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

środa, 04/05, godz. 18:00, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

W „Ukrytym dziecku” Roberto Ando będziemy świadkami niecodziennej relacji profesora muzyki i młodocianego złodziejaszka, któremu ten pierwszy udzielił schronienia w potrzebie. Chłopak dokonał niewybaczalnego czynu: okradł matkę mafiosa. Co więcej, staruszka w wyniku tego incydentu trafiła do szpitala, gdzie leży w śpiączce. Ojciec dziesięciolatka chce oddać syna w ręce kryminalistów, by uniknąć fatalnych konsekwencji dla całej rodziny. W roli profesora - Silvio Orlando, znany z serialu “Młody Papież”, gdzie wciela się w rolę kardynała Angela Voiello.

sobota, 30/04, godz. 17:30, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

czwartek, 05/05, godz. 12:30, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

„The Odd-Job Men” w reżyserii Neusa Ballúsa zaprezentuje historię pewnego komicznego tercetu. Marokańczyk mieszkający w Hiszpanii musi odbyć tydzień próbnego stażu, by dostać pracę jako hydraulik. Niestety, spędzi go w towarzystwie dwóch mężczyzn napakowanych nie tylko doświadczeniem, ale i uprzedzeniami kulturowymi. Ze zderzenia trzech diametralnie różnych osobowości narodzą się sytuacje, które dla każdego ze skazanych na siebie panów wzbogacą o nowe wnioski.

poniedziałek, 02/05, godz. 18:30, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

sobota, 07/05, godz. 18:30, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

„Sabaya i jej kino” Orit Fouks Rotem przedstawia osiem kobiet pochodzących z Izraela i Palestyny, które spotykają się na amatorskich warsztatach prowadzonych przez młodą reżyserkę. Kamera staje się dla nich narzędziem przepracowania lęków i traumatycznych doświadczeń z przeszłości. Dzięki sile filmowego medium, bohaterki otwierają się na to, co może przynieść im przyszłość.

niedziela, 01/05, godz. 18:00, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

piątek, 06/05, godz. 13:30, Kino Pod Baranami - Sala Niebieska

 

Monika Żelazko