Image
Paramount Pictures

Zbyt przystojny by grać? Chris Pine zastąpi Setha Rogena w filmowej wersji historii słynnego prezentera telewizyjnego, Waltera Cronkite’a. Legenda małego ekranu jednakże znacząco różni się od znanego ze „Star Treka” aktora.

Legendarny amerykański prezenter telewizyjny, Walter Cronkite, doczeka się wkrótce filmowej wersji swoich losów. Aktualnie trwają prace nad filmem „Newsflash”, który ma skupiać się wokół szczególnie ważnego dla dziennikarza dnia 22 listopada 1963 roku, kiedy to przypadło mu trudne zadanie relacjonowania zamachu na Johna F. Kennedy’ego. Walcząc z napływającymi do oczu łzami, Cronkite opowiadał widzom o kolejnych faktach dotyczących tych przerażających wydarzeń, a ostatecznie był także osobą, która przekazała telewidzom informację o śmierci prezydenta.

Walter Cronkite długo funkcjonował w powszechnej świadomości jako czołowy prezenter amerykańskich wiadomości. Przez niemal 20 lat był twarzą wieczornego programu stacji CBS, a przez wielu nazywany był „najbardziej zaufanym człowiekiem w Ameryce”. W swojej karierze informował telewidzów m.in. o bombardowaniach II wojny światowej, procesach norymberskich, wojnie w Wietnamie i aferze Watergate. Zawsze zależało mu na precyzji i byciu zrozumianym przez jak największą grupę odbiorców. Specjalnie trenował ograniczone tempo mówienia - 124 słów na minutę zamiast 165, stanowiących amerykańską średnią. Swoje programy kończył często słowami: „And that’s the way it is”.

Początkowo w rolę Cronkite’a miał wcielić się znany z komediowego repertuaru Seth Rogen, ostatecznie jednak to aktorskie zadanie przejmie od niego Chris Pine. Choć zmiana ta miała za pewne dodać produkcji powagi i prestiżu, wywołała pewne kontrowersje. Walter Cronkite, postawny i dobrze prezentujący się na ekranie, nigdy nie był określany mianem „przystojnego” – telewidzowie widzieli w nim raczej poczciwego „Wujka Waltera”. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że znany z „Wonder Woman” (2017) Pine, jest po prostu zbyt przystojny, by wcielić się w postać słynnego prezentera.

Zarzuty te łatwo jednak zdyskredytować – Hollywood doskonale zna przypadki świetnie wyglądających aktorów, którzy specjalnie na potrzeby konkretnej roli diametralnie zmienili swój wygląd. Wystarczy wspomnieć chociażby słynny przypadek Charlize Theron i jej oscarowej kreacji z filmu „Monster” (2003). Niewykluczone, że Pine obrał podobną strategię decydując się na rolę w „Newsflash”.

Kaja Łuczyńska

Źródło: Empireonline.com

Picture author
Paramount Pictures