Image
Miles Teller

Miles Teller zastąpi The Rocka w roli bohatera głośnego wypadku żeglarskiego z 2009 roku. „Not Without Hope” to rozgrywająca się na morzu produkcja, oparta na prawdziwej historii opisanej w bestsellerze pod tym samym tytułem.

Nick Schuyler, Will Bleakley, Marquis Cooper i Corey Smith ponad dekadę temu wyruszyli na jednodniową morską wycieczkę do swojego ulubionego łowiska. Wyprawa, mająca być relaksującą rozrywką w męskim gronie, przybrała jednak niespodziewany obrót za sprawą nagłego sztormu, usterek technicznych i złych decyzji. Wszyscy mężczyźni znaleźli się w lodowato zimnej wodzie, gdzie przez wiele godzin oczekiwali na ratunek.

W zbliżającej się filmowej adaptacji książki, w roli Nicka Schuylera wystąpi Miles Teller, który w 2014 roku zachwycił widownię swoim występem w „Whiplash” Damiena Chazelle’a. Później, młody aktor pojawił się m.in. w serii „Niezgodna” (2014-2016), nieudanej „Fantastycznej czwórce” (2015) oraz innym, opartym na prawdziwej historii filmie „Tylko dla odważnych” (2017) poświęconym tragicznie zmarłej grupie strażaków. Na swoją premierę oczekuje nowa odsłona „Top Gun” („Top Gun: Maverick”), w której Teller wciela się w Bradleya „Roostera” Bradshawa, syna „Goose’a”.

Pierwsze doniesienia na temat ekranizacji „Not Without Hope” pojawiły się już w 2014 roku. Wówczas, do jednej z głównych ról typowany był Dwayne Johnson, dla którego miał być to kolejny ważny krok w budowaniu pozycji supergwiazdy Hollywood (którą uzyskał oficjalnie w ubiegłym roku, stając się według rankingu „Forbesa” najlepiej opłacanym aktorem na świecie). Ostatecznie film nie powstał, a do jego idei powrócono dopiero teraz, po pandemii. Taką decyzję tłumaczy jedna z producentek, Arianne Fraser: "W dzisiejszym, pełnym niepewności świecie, zdecydowanie potrzebujemy filmów fabularnych, które są w stanie zaszczepić w nas nadzieję, odwagę i siłę."

Reżyserem filmu jest Brytyjczyk Rupert Wainwright, twórca „Mgły” (2005) i „Stygmatów” (1999). Ponadto w produkcję zaangażowani są także, jako producenci, gracz drużyny Seattle Seahawks Russel Wilson (tej samej, w której grali Marquis Cooper i Corey Smith) oraz piosenkarka Ciara.

Kaja Łuczyńska

Źródło: Hollywoodreporter.com