Image
Steven Spielberg

Oczekując na opóźnioną przez pandemię premierę „West Side Story”, Steven Spielberg rozpoczął prace nad kolejnym filmem. Reżyser planuje opowiedzieć o swoim dzieciństwie w Arizonie – formatywnych latach, które miały ogromny wpływ na to, kim ostatecznie się stał. 

Pewien wgląd w dzieciństwo Stevena Spielberga oferuje film dokumentalny „Spielberg”, zrealizowany w 2017 roku przez HBO. Reżyser wspomina w nim lata swojej młodości, spędzone najpierw w Ohio, a potem Arizonie – miejscu, gdzie można było „usłyszeć jak rosną kaktusy”. Spielbergowie byli jedną z nielicznych żydowskich rodzin w okolicy, co czasami owocowało konfliktami, a w przypadku małego Stevena kończyło się nawet bójkami z rzucającymi złośliwe docinki rówieśnikami. 

Na ten szczególny okres swojego życia, Spielberg pragnie spojrzeć w nowym (pozbawionym jak na razie oficjalnego tytułu) filmie. Jego akcja ma być inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a bohaterowie będą posiadali cechy typowe dla członków rodziny reżysera. Współautorem scenariusza jest Tony Kushner – wybitny dramatopisarz, autor „Aniołów w Ameryce”, który pracował już ze Spielbergiem przy „Monachium” (2005) i „Lincolnie” (2012). 

Wśród odtwórców głównych ról wymieniany jest Paul Dano, Seth Rogen i Michelle Williams. Ta ostatnia będzie musiała sprostać niełatwemu zadaniu wcielenia się w matkę Spielberga. Zmarła w 2017 roku Leah Posner, pianistka i restauratorka, była wyrazistą, pełną energii osobą, która aż do końca zajmowała szczególne miejsce w życiu reżysera. Wciąż poszukiwani są odtwórcy roli głównego bohatera, którego ze względu na duże rozciągnięcie akcji filmu w czasie, ma zagrać kilku aktorów.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć jeszcze w tym roku, a premiera zaplanowana jest na koniec 2022. W międzyczasie na wielkich ekranach ma pojawić się inne dzieło Spielberga: remake klasycznego musicalu „West Side Story”. Produkcja jest już gotowa od dłuższego czasu. Jej premiera miała odbyć się w grudniu 2020 roku, jednak ze względu na pandemię została przesunięta na grudzień 2021. 

Kaja Łuczyńska

Źródło: Empireonline.com