Image
Ali & Ava

Ile odcieni ma miłość? Czy zawsze jest odwzajemniona? Co znaczy kochać i skąd wiemy, że to właśnie to uczucie? Odpowiedzi na te pytania próbują udzielić bohaterowie filmów, które będziecie mogli obejrzeć w trakcie 15. Mastercard OFF CAMERA.

Miłość podobno wybacza wszystko, ale czy również kłamstwo? Tytułowa „Josephine” (reż. Javier Marco) to wymyślona córka Juana, który wykreował historię o niej, by zbliżyć się do Berty, która przyjeżdża do syna, odsiadującego wyrok w więzieniu, w którym pracuje Juan. Tylko, czy uczucie, które się między nimi zrodziło przetrwa?

Az, bohater „Hard Shell, Soft Shell” (reż. Emma Benestan), podejmuje decyzję o oświadczeniu się ukochanej Jess. Gdy ta jednak je odrzuca, chłopak się nie poddaje i chcąc ją przekonać do siebie pobiera lekcję tańca. No, ale czego się nie robi, żeby zaimponować kobiecie! Bohater „Pierwszej randki” (reż. Manuel Crosby, Darren Knapp) ma nadzieję, że chrysler wystarczy. Ten film jednak nie jest taki, jaki na pierwszy rzut oka może się wydawać - gatunkowy miks kryje całe mnóstwo niespodzianek.

Kate z „True Things” (reż. Harry Wootliff) wydaje się, że życie nie ma jej nic do zaoferowania poza rutyną. Los jednak lubi płatać figle i do biura, w którym pracuje, sprowadza przystojnego mężczyznę. Zaczyna on flirtować z Kate a relacja między tym dwojgiem staje się coraz bardziej skomplikowana.

W Kalinie Jędrusik kochała się cała Polska. Kogo jednak ona kochała? Na to pytanie odpowiedzi można szukać w filmie „Bo we mnie jest seks” (reż. Katarzyna Klimkiewicz).

„Piosenki o miłości” są tym, co łączy głównych bohaterów filmu Tomasza Habowskiego, choć poza tym różni ich niemal wszystko. Z tak różnych światów, tak bardzo odmienni próbują zachować uczucie, które ich połączyło. Z różnych światów są także tytułowi „Ali & Ava” (reż. Clio Barnard). On jest DJ-em, ona – nauczycielką. Mają różną przeszłość, należą do innej klasy społecznej. Jednak pewnego dnia się spotykają. I co dalej?

W „The Crypt Monster” (reż. Daniel Misischia) Gio chce nakręcić swój własny slasher. Do zagrania w nim zaprasza najpopularniejszą dziewczynę, w której skrycie się podkochuje. Problem pojawia się jednak, gdy w ich miasteczku zaczynają ginąć ludzie.

Co w sytuacji, gdy braciom zaczyna się podobać jedna dziewczyna? Na takie hipotetyczne pytanie próbuje rzeczywiście odpowiedzieć twórca „Magnetic Beats” (reż. Vincent Maël Cardona), komplikując je o tyle, że gdy dziewczyna, która chodzi ze starszym bratem, zaczyna odkrywać uczucie do młodszego, ten nagle musi odbyć służbę wojskową.

I wreszcie: kiedy jest się naprawdę szczęśliwym? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie bohaterka filmu „Najgorszy człowiek na świecie” (reż. Joachim Trier). Będąc w związku z Akselem, przypadkowo poznaje Eivinda. Chłopak pokazuje jej to, o czym dawno zapomniała.

Te i inne filmy zobaczycie na 15. Mastercard OFF CAMERA. Tej majówki bądźcie z nami w Krakowie!

 

Kinga Majchrzak