Image
kunis kutcher

Zbiórka „Stand with Ukraine” na plaformie GoFundMe została założona przez Milę Kunis i Ashtona Kutchera i jej celem jest zebranie funduszy na rzecz pomocy Ukrainie. Mila Kunis na stronie zbiórki napisała, że jest dumną Ukrainką a Ukraińcy to dumni i odważni ludzie, którzy zasługują na naszą pomoc w potrzebie.

Mila Kunis w filmie na YouTube na kanale GoFundMe, powiedziała: Urodziłam się w Czernichowicach w Ukrainie w 1983 roku. Przyjechałam do Ameryki w 1991 roku. Zawsze uważałam się za Amerykankę, dumną Amerykankę. Uwielbiam wszystko, co ten kraj zrobił dla mnie i mojej rodziny. Ale dzisiaj nigdy nie byłam bardziej dumna z bycia Ukrainką.

Milena Markovna Kunis miała siedem lat, gdy przeprowadziła się z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Swoją karierę aktorską zaczęła od grania w reklamach, by następnie zagrać epizodyczne role w „Słonecznym patrolu” oraz „Siódmym niebie”. Wzięła później udział w przesłuchaniu do roli w filmie „Make a Wish, Molly”, w którym miałaby zagrać rolę rosyjskiej żydówki (sama ma żydowskie korzenie), która przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych, jednak zamiast głównej roli zagrała drugoplanową rolę Melindy. Jej kariera nabrała rozpędu i zagrała postać Jackie Burkhart w sitcomie "Różowe lata 70-te". Kolejny przełom nastąpił w 2010 roku, gdy wcieliła się w postać Lily w "Czarnym łabędziu", za którą dostała m.in. nominację do Złotego Globu. Później wystąpiła także w filmach "To tylko seks", "Oz Wielki i Potężny", „Ted” oraz „Jupiter: Intronizacja”. W 2015 roku poślubiła Astona Kutchera, para ma dwójkę dzieci. We wspólnym oświadczeniu Aston Kutcher powiedział: Nigdy nie byłem bardziej dumny z tego, że poślubiłem Ukrainkę. Chociaż jesteśmy świadkami odwagi mieszkańców kraju, w którym się urodziła, jesteśmy również świadkami potrzeb tamtych którzy wybrali bezpieczeństwo. Zbieramy fundusze na wsparcie akcji humanitarnej, która przyniesie natychmiastowy skutek i zapewni bardzo potrzebną pomoc dla uchodźców i pomoc humanitarną na tym obszarze. Obecnie głównym wyzwaniem jest logistyka. Musimy pozyskać mieszkania i potrzebujemy zaopatrzenia. Naród Ukrainy jest silny i odważny, ale bycie silnym i odważnym nie oznacza, że nie jest potrzebne wsparcie.

Fundusze zostaną przeznaczone na Flexport, który dostarcza zasoby i pomoc humanitarną organizacjom non-profit na miejscu, oraz Airbnb, które będzie zapewniać mieszkania oraz pomagać ponosić koszty utrzymania tym, którzy przyjmują uchodźców.

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com, CNN.com, imdb.com