Image
Miasteczko Filmowe

Ruszyła 15-ta edycja Festiwalu Mastercard OFF CAMERA, a wraz z nią Miasteczko Filmowe na Placu Szczepańskim. Zgodnie z tradycją mieszkańcy Krakowa każdego dnia Festiwalu będą mogli wziąć udział w licznych, darmowych atrakcjach, które zapewniają organizatorzy festiwalu oraz jego partnerzy. Na miłośników kina czekają:

  • liczne warsztaty (na niektóre obowiązują zapisy) - fotografia, parzenie kawy czy opowiadanie historii w filmie z perspektywy reżysera to tylko kilka dziedzin, o których będzie można dowiedzieć się więcej
  • konkursy o tematyce filmowej z atrakcyjnymi nagrodami
  • codzienne wywiady Oliviera Janiaka w programie Olivier ON/OFF
  • strefa chill #WELOVECINEMA pod patronatem BNP Paribas, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce lub wziąć udział w konkursie
  • casting prowadzony przez agencję Outside dla tych, którzy chcieliby znaleźć się po drugiej stronie srebrnego ekranu
  • kawa, herbata i inne napoje, które uprzyjemnią wypoczynek na świeżym powietrzu

Wieczorem zaś Plac Szczepański codziennie zamieni się w kino plenerowe, gdzie będzie można zobaczyć najlepsze tytuły - na seanse nie obowiązują bilety ani wejściówki, wystarczy zająć miejsce na leżaku i pogrążyć się w seansie. Każdego dnia zaplanowano aż dwa seanse. To również w tym miejscu od 30 kwietnia do 3 maja odbędą się najgorętsze dyskusje na tematy około serialowe i popkulturowe - wszystko w ramach SerialConu. Jak co roku gośćmi będą zarówno twórcy serialowi, jak i najsłynniejsze postacie blogosfery popkulturalnej.

 

A co działo się pierwszego dnia Festiwalu w Miasteczku?

Agencja OUTSIDE rozpoczęła poszukiwania kolejnej gwiazdy filmowej, a firma NOLABEL przeprowadziła prezentację i case study, zdradzając tajniki efektów specjalnych w postprodukcji filmowej.

Gościnią Oliviera Janiaka była aktorka Roma Gąsiorowska, która wystąpiła w filmie Amatorzy - laureacie nagrody w Konkursie Polskim poprzedniej edycji Mastercard OFF CAMERA. Gąsiorowska opowiedziała między innymi o aktorskich studiach w Krakowie, łączeniu ze sobą różnych ról - od aktorki przez projektantkę mody po mamę - oraz podążaniu za własną intuicją.

Wisienką na torcie wieńczącą koniec pierwszego dnia kinowych emocji na Placu Szczepańskim były plenerowe seanse - Undine (reż. Christian Petzold) oraz Wszystko poszło dobrze (reż. François Ozon).

Dziękujemy za pierwszy dzień i zapraszamy na kolejny do Miasteczka - to właśnie 30 kwietnia rusza SerialCon, a więc emocje będą tylko rosnąć!

Emilia Osmólska