Image
Universal Pictures

Klasy aktorskiej Meryl Streep świadomi są praktycznie wszyscy. Streep otrzymała za swoją pracę różnorodne nagrody – teraz ma otrzymać kolejną. Podczas nadchodzącego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto zostanie uhonorowana wyróżnieniem za całokształt kariery.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto (TIFF) podał w komunikacie, że podczas tegorocznej edycji Meryl Streep odbierze nagrodę Tribute Actor Award. Sama gala, na której zostanie uhonorowana aktorka, służy też zbieraniu funduszy na dalsze działanie TIFF i „wspieraniu trwających cały rok projektów TIFF oraz misji festiwalu, którą jest zmienianie sposobu, w jaki ludzie widzą świat, wykorzystując do tego film”. TIFF przypomina, że Streep jest wielokrotnie nagradzaną aktorką – zdobyła już trzy Oscary (za „Kramer vs. Kramer”, „Wybór Zofii” oraz „Żelazną Damę”), a także jest laureatką aż 21 nominacji, co jest jak dotąd niepobitym rekordem.

Joana Vicente z zarządu TIFF podkreśliła w swoim oświadczeniu, że role Streep są ponadczasowe i jako reprezentantka festiwalu czuje się podekscytowana, że może uhonorować tak wyjątkową aktorkę. Podczas tegorocznej gali wręczona zostanie też Nagroda imienia Mary Pickford, amerykańskiej aktorki i producentki filmowej kanadyjskiego pochodzenia, a także gwiazdy epoki kina niemego. Wyróżnienie trafi do aktorki uznanej za wschodzącą gwiazdę kina.

44. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto (TIFF) rozpocznie się potrwa od 5 do 15 września. Gala, podczas której zostanie uhonorowana Meryl Streep, odbędzie się 9 września.

Joanna Barańska

źródło: indiewire.com

Picture author
Universal Pictures