Image
Matthew McConaughey

Fani serialu-antologii „True Detective” mogą zacierać ręce. Znany z pierwszej serii Matthew McConaughey i jej twórca Nic Pizzolatto planują stworzyć nowy serial, tym razem zatytułowany „Redeemer”.

Podobnie jak przy „True Detective”, Pizzolatto będzie odpowiadał za scenariusz, a McConaughey zagra główną rolę; obydwaj będą także producentami serii. Jako że prace dopiero się rozpoczęły, niewiele wiadomo o samym projekcie. „Redeemer” ma oprzeć się na debiutanckiej powieści Patricka Colemana, zatytułowanej „The Churchgoer”. Głównym bohaterem jest były pastor, który rozpoczął pracę jako ochroniarz – w niego wcieli się McConaughey. Były kapłan będzie poszukiwał w Teksasie zaginionej kobiety; zorientuje się, że sprawa jest wielowątkowa i zanurzona w korupcji i konspiracji. Bohater będzie też musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Fani pierwszego sezonu „True Detective” mogą szybko dostrzec punkty styczne między tą serią, a „Redeemer”. Rust Cohle, w którego wcielał się McConaughey, był bardzo specyficznym stróżem prawa. Tragiczna przeszłość bardzo silnie na niego wpłynęła, co było jednym z czynników, które sprawiły, że prowadził śledztwo z ogromną determinacją. Kolejnym motorem jego działań była potrzeba odkupienia. Wygląd Cohle’a, sposób poruszania się oraz nieustanne prowadzenie notatek w dużym czarnym notesie przypominającym Biblię sprawiały, że wielokrotnie porównywano go do pastora.

Rola w serialu Pizzolatto pozwoliła McConaugheyowi na zwrot w karierze. Wcześniej kojarzony raczej z rolami dobrego acz niesfornego chłopca w komediach romantycznych, aktor pokazał, że stać go na zbudowanie wielowymiarowego portretu. Po „True Detective” posypały się ciekawsze oferty pracy i nagrody – w tym Oscar. Teraz wydaje się, że McConaughey znów trochę się zagubił i wybierał mało ciekawe propozycje. Może ponowna współpraca z Pizzolatto będzie dla niego szansą na kolejny zwrot.

Podano informację, że Pizzolatto podpisał umowę z Fox 21 Television Studios i FX Productions, a McConaughey wstępnie zgodził się na pracę z FX Productions.

- Od chwili, gdy zobaczyliśmy „True Detective”, chcieliśmy pracować z Nicem – powiedział prezes Fox 21 Bert Salke. - A że możemy przy tym współpracować jeszcze z FX Productions, sprawia, że to najlepszy możliwy scenariusz. Nie sądzę, że możemy dziś znaleźć takich twórców, którzy mogą dorównać sile i emocjonalności Nica.

Źródło: Variety

Joanna Barańska