Image
Lily James

Fort Worth, Teksas: 60-letnia kobieta ubrana na czarno, uzbrojona w zabawkowy pistolet i prowadząca samochód kempingowy, obrabowała bank we wschodnim Teksasie. Została zidentyfikowana przez policję jako Peggy Jo Tallas, która stała się znana jako „Cowboy Bob”. Historia Peggy Jo wkrótce zostanie opowiedziana na wielkim ekranie, a główną rolę zagra Lily James.

Hollywood sprawia, że przestępstwa wyglądają bardzo efektownie, ale jeśli jakikolwiek stan może być miejscem zbrodni wyjątkowo interesującym, aby zainspirować filmowców, to z pewnością jest to Teksas. Na początku lat 90-tych Peggy Jo Tallas dokonała tam serii napadów na banki, będąc ubraną w kowbojski kapelusz, okulary i sztuczną brodę. Życiorys Peggy Jo zostanie przeniesiony na ekran za sprawą scenarzysty „Appaloosa” - Roberta Knotta, wyreżyseruje go Philip Noyce („Kolekcjoner kości”, „Polowanie na króliki”, „Czas patriotów”), a główną rolę zagra Lily James („Baby Driver” oraz „Yesterday”).

Fabuła będzie oscylować wokół Peggy Jo – pięknej i skłonnej do romantycznych zagubień w książkach i filmach kobiety, która jednak nie jest typem osoby, która pozwala innym ludziom kierować swoim życiem. Kiedy jej najnowszy partner okazuje się żonaty ze swoją współpracowniczką, Peggy bierze sprawy w swoje ręce i rabuje jego bank w przebraniu mężczyzny z wielką brodą i kowbojskim kapeluszem, założonym tyłem do przodu. Zainspirowana zamiłowaniem do takich historii, jak Butch Cassidy i Sundance Kid, i chętna do finansowego wsparcia swojej rodziny, Peggy Jo zaczyna rabować banki, posługując się swoim alter ego - „Cowboy Bob”. W swoich napadach staje się coraz bardziej odważna, ale zaczyna ją ścigać bystry agent FBI - Bishop. Po drodze jednak traci serce dla Charliego, który podobnie jak Peggy, szuka ucieczki i ukojenia w fantastycznym świecie książek i poezji. Gdy Bishop zbliża się niebezpiecznie blisko, a jej historia miłosna z Charliem jest zagrożona, Peggy, podobnie jak jej bohaterowie, postanawia nie poddawać się, ale odejść w blasku chwały.

Gabrielle Stewart z HanWay Films opowiadając o projekcie powiedział: „Historia Peggy Jo opowiada o pragnieniu czegoś więcej niż zwykłego życia. To będzie ukłon tonem, zabawą, muzyką, kolorem w stronę ulubionych filmów z lat 70-tych i 80-tych. Czysta eskapistyczna rozrywka, ale pełna wzruszeń. ”

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com, Variety.com