Image
123

Thriller erotyczny zawsze świetnie się sprzedaje. A jeśli na dodatek za kamerą stanie mistrz gatunku, Adrian Lyne - to sukces murowany! W obsadzie zaś znalazł się między innymi Ben Affleck. Kto jeszcze wkrótce skoczy na głęboką wodę?

„Deep Water” ma być historią zamożnego mężczyzny, który za wszelką cenę próbuje uniknąć rozwodu. W związku z powyższym, zgadza się, by jego żona miała kochanków. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy kolejni z nich zaczynają znikać. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści o tym samym tytule z 1957 roku, autorstwa Patricii Highsmith. To nie pierwszy raz, kiedy proza Amerykanki trafia na srebrny ekran. W jej dorobku znajdziemy również „Strangers on a Train”, na podstawie których film nakręcił sam Alfred Hitchcock („Nieznajomi z pociągu”, 1951); „The Price of Salt”, znane bliżej kinomanom jako „Carol” (2015) Todda Haynesa oraz „The Talented Mr. Ripley”, adaptowane w 1999 przez Anthony’ego Minghellę.

Wygląda na to, że przyszły rok w kinie może należeć do straszego z braci Afflecków. W 2020 w kinach pojawi się aż sześć produkcji z udziałem Bena. W „Deep Water” wcieli się w główną postać Vica Van Allena. Jego żonę Melindę zagra Ana de Armas, aktorka znana z „Blade Runnera 2049” (2017) czy „Na noże” (2019). Finn Wittrock, który właśnie dołączył do obsady produkcji, jest znany fanom seriali, jakie wyszły spod ręki Ryana Murphy’ego – wystąpił bowiem w „Amercian Horror Story” oraz „American Crime Story: Zabójstwo Versace”. Zagrał także główną rolę w „Niezłomnym” (2014), dramacie wojennym wyreżyserowanym przez Angelinę Jolie.

Adrian Lyne to uznany twórca, którego filmografia obfituje w dzieła z dreszczykiem i opatrzone tabliczką „ostrożnie, pożądanie!”. Na swoim koncie wszak ma adaptację najsłynniejszej powieści Vladimira Nabokova, czyli „Lolity” (1997), a także szereg ociekających perwersją tytułów: „Niemoralną propozycję” (1993), „9 i pół tygodnia” (1986) czy sławne „Fatalne zauroczenie” (1987). Zwłaszcza ten ostatni - z popisową rolą Glenn Close, która wcieliła się w psychopatyczną kochankę – zapewne najwięcej mówi nam, czego możemy spodziewać się po „Deep Water”.

Światowa premiera filmu zaplanowana jest na 13. listopada przyszłego roku.

Monika Żelazko