Image
Palm Springs

15. Mastercard OFF CAMERA to nie tylko dramaty - wśród bogatego programu znajdziecie także produkcje, które wywołają uśmiech na twarzy i zostawią w dobrym nastroju na długi czas. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy!

„Teściowie” (reż. Jakub Michalczuk) to z pewnością komedia dla wszystkich, którzy mają doświadczenie w wydarzeniach rodzinnych – w szczególności weselach i wiedzą do czego może doprowadzić połączenie dwóch rodzin. Jeśli myślicie, że widzieliście już wszystko i żadne rodzinne spotkanie nie jest już w stanie Was zaskoczyć – spróbujcie tego!

Jakby Wam jednak wesel było mało, obejrzyjcie „Palm Springs” (reż. Max Barbakow), która została najlepszą komedią zeszłego roku według Crticits’ Choice. Nominowana do wielu nagród historia gości weselnych, którzy przeżywają ten sam dzień po wielokroć to coś, co trzeba obejrzeć!

O czasach PRL-u powstało już wiele historii, jednak „Zupa nic” (reż. Kinga Dębska) to świeża opowieść, która pozbawiona jest coraz częściej powtarzanego schematu romantyzacji danego okresu i oklepanego stwierdzenia „kiedyś to było”. Kinga Dębska wie, jak pokazać historię z czułością i uśmiechem, zaś casting aktorski to strzał w 10!

„Pierwsza randka” (reż. Manuel Crosby, Darren Knapp) to połączenie romansu, thrillera i czarnej komedii - wydawało Wam się, że to niemożliwe? Zobaczcie film, który pokochali widzowie Sundance Film Festival!

Jeżeli jesteście fanami slasherów, jak bohater filmu „The Crypt Monster”, to koniecznie musicie zobaczyć film reżysera Daniele Misischii. Rok 1988, małe włoskie miasteczko i młody filmowiec, który chce nakręcić swój film wraz z przyjacielem i najpopularniejszą dziewczyną – to by się mogło im udać, gdyby nie to, że niespodziewane wydarzenia z ulubionej, graficznej noweli głównego bohatera zaczynają się dziać naprawdę.

Z duchami się nie zadziera, a tym bardziej nie wywołuje się ducha swojej byłej żony. Jeśli jednak kiedyś Wam to przyjdzie do głowy, to zobaczcie jakie mogą być tego następstwa - „Jak wywołałem byłą żonę” (reż. Edward Hall) zobaczycie w Kinie pod Galerią!

 

Kinga Majchrzak