Image
diuna

Rozpoczęła się produkcja „Dune: Part Two”, w obsadzie m.in.: Florence Pugh, Austin Butler i Christopher Walken.

 

Do kontynuacji Denisa Villeneuve'a dołączyli Florence Pugh, Lea Seydoux, Christopher Walken, Austin Butler i Souheila Yacoub. Dołączają do powracających członków obsady, takich jak: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Javier Bardem i Stephen McKinley Henderson.

 

Historia zacznie się w miejscu, w którym skończyła się pierwsza część, gdy Paul Atryda (Chalamet) walczył u boku Fremenów, aby uwolnić pustynną planetę Arrakis z uścisku domu Harkonnen. Christoper Walken wcieli się we władcę znanego uniwersum, który początkowo wysyła rodzinę Atrydów na Arrakis, aby spowodować ich upadek. W kontynuacji on i baron terroryzują ludność i muszą walczyć z buntem.  Florence Pugh zagra księżniczkę Irulan - córkę cesarza, podczas gdy Austin Butler będzie grał Feyd-Rautha, przebiegłego siostrzeńca barona, który stoi na czele Harkonnenów i który jest przygotowywany do rządzenia Arrakis.

 

Scenariusz napisali Denis Villeneuve i Jon Spaihts, a producentem jest reżyser wraz z Mary Parent, Cale Boyterem, Tanyą Lapointe i Patrickiem McCormickiem, a producentami wykonawczymi są Josh Grode, Herbert W. Gains, Brian Herbert, Byron Merritt, Kim Herbert, Thomas Tull, Jon Spaihts, Richard P. Rubinstein i John Harrison.

 

Część druga „Diuny” będzie kręcona w kilku krajach, w tym w: Budapeszcie, Abu Zabi, Jordanii i we Włoszech. Warner Bros. przesunął datę premiery kontynuacji z 20 października 2023 r. na dzień przed Świętem Dziękczynienia 17 listopada 2023 r. – na ten dzień zaplanowana jest także premiera „The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes”.

 

Kinga Majchrzak

źródło: Deadline.com, HollywoodReporter.com