Image
Isle of Man, Phoenix Pictures, UK Film Council, Grosvenor Park Media, BBC Films

Hollywood szykuje film biograficzny o jednej z najjaśniej świecących gwiazd kina. „Judy” w reżyserii Ruperta Goolda opowie o Judy Garland, niezwykle utalentowanej piosenkarce i aktorce, która całe życie zmagała się z ciężarem sławy. W tytułową rolę wcieli się Renée Zellweger.

„Judy” rozpoczyna się zimą 1968 roku. Garland rozpoczyna pięciotygodniową serię koncertów „The Talk of the Town”. Minęło 30 lat od roli, która wywindowała aktorkę do pierwszej ligi – w 1939 roku Garland wcieliła się w Dorotkę w „Czarnoksiężniku z krainy Oz”. W jej przypadku sława nie oznacza jednak szczęścia. Zwiastun do filmu wskazuje na to, że „Judy” opowie o ciemniejszej stronie aktorskiego sukcesu Garland.

To nie oznacza, że problemy Garland będą jedynym poruszanym wątkiem. Zwiastun pokazuje aktorkę w otoczeniu nie tylko menadżerów, z którymi jest skonfliktowana. Pojawiają się także uroczy muzycy, ukochane dzieci czy przyjaciele, z którymi Garland przebywa. Na opowieść rzuca jednak cień zbyt szybkiej śmierci aktorki. W 1969 roku Garland przypadkowo przedawkowała barbiturany; miała tylko 47 lat.

Krytycy zastanawiają się, czy rola Judy Garland będzie powrotem Renée Zellweger do aktorskiej pierwszej ligi. Zellweger od lat nie zagrała w żadnym filmowym czy serialowym hicie. Wcielenie się w Garland to wyzwanie, które jednak może przynieść aktorce kolejnego Oscara – na to przynajmniej wskazuje zwiastun. Oprócz Zellweger na ekranie pojawią się Jessie Buckley („Wojna i Pokój”, „Czarnobyl”), Finn Wittrock („American Horror Story”), Rufus Sewell („Człowiek z Wysokiego Zamku”) czy Michael Gambon („Jak zostać królem”). Za kamerą stanie Rupert Goold („The Hollow Crown”).

Film wejdzie do kin 4 października.

Joanna Barańska

źródło: www.hollywoodreporter.com

Picture author
Isle of Man, Phoenix Pictures, UK Film Council, Grosvenor Park Media, BBC Films