Image
HBO

Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny zwiastun „Nowego papieża”, czyli kontynuacji jednego z największych serialowych hitów ostatnich sezonów. John Malkovich przechadza się po watykańskich komnatach w wyjściowych papieskich szatach, a Jude Law zrzuca ubranie, by w nadmorskich kurortach, przyodziany jedynie w boskie - bo niejako jaśniejące - kąpielówki, robić większe wrażenie niż ratownicy ze Słonecznego Patrolu. Oto Lenny "Pius XIII" Belardo opuścił bowiem swoją boską wartę, a jego miejsce zajął Jan Paweł III...

Chociaż światowa premiera „Nowego papieża” odbędzie się już 1 września w ramach 76. Festiwalu Filmowego w Wenecji, to reżyser, Paolo Sorrentino, nie zdradza jeszcze szczegółów fabuły – teaser jego najnowszej produkcji, poza torsem byłego papieża, odsłania niewiele, rozpalając wyobraźnię fanek i fanów. Niestety, nadchodzący włoski debiut serialu nie oznacza, że na małych ekranach pojawi się on przed końcem kalendarzowego lata; na kolejną odsłonę historii niesfornego (eks)ojca Kościoła poczekamy co najmniej do końca roku.

Apetyt zaostrza fakt, że w „Nowym papieżu” gościnnie wystąpią Sharon Stone i Marylin Manson, a w stałej obsadzie serialu ponownie pojawią się między innymi Silvio Orlando, Javier Cámara, Cécile de France, Ludivine Sagnier i Maurizio Lombar. Wciąż natomiast nie wiemy, czy Diane Keaton jeszcze raz zagra siostrę Mary.

Zobaczcie zwiastun: 

Alicja Muller

źródło: hollywoodreporter.com

Picture author
HBO