Jordan Peele wraca z horrorem
Image
fot. kadr z filmu

Trailer drugiego filmu Jordana Peele’a zapowiada kolejny horror. O ile jednak debiut reżysera był co najwyżej nieco straszny, tak zwiastun nowego filmu pod tytułem „Us” prawdziwie przeraża.

Komik, scenarzysta oraz reżyser – Jordan Peele – zadebiutował w zeszłym roku filmem „Uciekaj!”, wyprodukowanym za zaledwie 5 milionów dolarów. Peele poprzez wykorzystanie horrorowych schematów opowiedział o współczesnej Ameryce satyryzując jej społeczny rys. Twórca nominowany do Oscarów w trzech kategoriach (a laureat nagrody za najlepszy scenariusz oryginalny) rozpoczął tym samym swoją reżyserską karierę z dużym sukcesem. Ponad 10 miesięcy później w sieci pojawił się zwiastun jego najnowszego filmu. Tym razem, budżet jest pięciokrotnie większy.

„Us”, tak samo jak „Uciekaj” zanurzony jest w konwencji horroru. Film opowiadać będzie o afroamerykańskiej rodzinie, która zaczyna być nawiedzana przez swoich doppelgangerów. W filmie zobaczymy Lupitę Nyong’o („Zniwolony. 12 Years a Slave”, „Czarna Pantera”), Winstona Duke’a („Czarna Pantera”) oraz Elizabeth Moss („Opowieść podręcznej”, „The Square”). Za zdjęcia odpowiadał Mike Gioulakis, autor fantastycznych zdjęć do „Tajemnic Silver Lake” (reż. D.R.Mitchell, 2018). Z kolei sam reżyser napisał również scenariusz do filmu oraz był jednym z producentów.

Premiera filmu w kinach amerykańskich 15 marca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się polska premiera.

Julia Smoleń