Image
Entertainment One, Mark Gordon Company, The

...szpiegowskiej afery! Gwiazdy światowego kina wystąpią wspólnie w thrillerze o tajemniczym tytule „355”. Fabuła produkcji pozostaje póki co nieznana, ale za to obsada naprawdę robi wrażenie! Kto oprócz Chastain i Cruz stworzy feministyczny szpaler tajnych agentek?

Partnerować im będą niemniej utalentowane i doświadczone na polu walki koleżanki po fachu: Lupita Nyong’o, która ostatnio zachwyciła (podwójnym) występem w drugim filmie Jordana Peelego „To my” (2019); Diane Kruger, której kreacja w „W ułamku sekundy” (2017) pozwala być spokojnym o jej szpiegowskie możliwości na planie; azjatycka aktorka Bingbing Fan, której doświadczenie w filmach akcji jest zaiste imponujące. Jeśli zaś chodzi o męską część obsady, to w „355” zobaczymy m.in. Edgara Ramireza („American Crime Story: Zabójstwo Versace”, 2018) i Sebastiana Stana („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, 2017).

Hollywoodzka aktorka właśnie zamieściła w mediach społecznościowych krótkie nagranie, na którym wita się z reżyserem filmu, a także trenuje już na planie boks i strzelanie do celu. Oryginalny projekt został oparty zresztą na pomyśle samej Chastain, która już wielokrotnie udowadniała, że granie silnych, niezależnych bohaterek ma we krwi, a i prywatnie feministyczne postulaty nie są jej obce. Dość wspomnieć jedną z jej wczesnych ról – agentkę Mossadu, w którą brawurowo wcieliła się na planie „Długu” (2010). Potem były „Służące” (2011), „Wróg numer jeden” (2012) – oscarowe produkcje, których chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Ostatnio zaś - „Sama przeciw wszystkim” (2016) oraz „Gra o wszystko” (2017), gdzie Chastain z dumą nosi przysłowiowe spodnie i radzi sobie w tzw. „męskim świecie” lepiej niż niejeden jego stały bywalec.

Tytułowa liczba to kryptonim jednej z kobiet, która parała się szpiegostwem podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych (1775-83). Reżyserem „355” jest Simon Kinberg, który dotychczas dał się poznać światu głównie jako scenarzysta serii o X-Menach, „Fantastycznej czwórki” (2015) czy przeboju pewnego lata - „Mr.& Mrs. Smith” (2005), pamiętanego dziś głownie ze względu na gorący romans, jaki na planie połączył odtwórców głównych ról – Angelinę Jolie i Brada Pitta.

Monika Żelazko

Picture author
Entertainment One, Mark Gordon Company, The